03:24 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Pasak vieno iš 2014 metų vasario mėnesį Kijeve vykusių įvykių liudytojų, vienas iš dabartinių Ukrainos parlamentarų asmeniškai šaudė į žmones iš automato

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados saugumo ir gynybos komiteto vadovas Sergejus Pašinskis ir deputatas Vladimiras Parasiukas asmeniškai dalyvavo žmonių žudyme Euromaidano Kijeve metu 2014 vasarį, praneša RIA Novosti su nuoroda į Gruzijos snaiperį Aleksandrą Revazišvilį.

  Kaip sakė Revazišvilis, jis asmeniškai dalyvavo šiuose įvykiuose.

  "Pašinskis šaudė iš savo automato trumpomis serijomis. Parasiukas jaunesnysis: iš karabino "Saiga", jo tėvas: iš karabino "SKS", — pateikia agentūra Revazišvilio parodymus advokatui.

  Pabrėžiama, kad vyras yra pasirengęs duoti šiuos parodymus Ukrainos teisme.

  Dalia Grybauskaitė ir Petras Porošenko
  AP Photo/Sergei Chuzavkov

  RIA Novosti korespondentas Tbilisyje pabendravo su gruzinų snaiperiais, kurie dalyvavo įvykiuose Maidane. Pasak jų, ginklus ir įsakymą šaudyti jie taip pat gavo iš Pašinskio.

  Buvęs Gruzijos kariškis Koba Nergadze pareiškė, kad jį ir kitus snaiperius pakvietė į Ukrainą "padėti protestuotojams" buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio patarėjas Mamuka Mamulašvilis. Dabar Mamulašvilis vadovauja "Gruzijos legionui", kariaujančiam Ukrainos "silovikų" pusėje Donboje.

  Pasak Nergadze, grupei buvo skirta dešimt tūkstančių dolerių, o dar 50 po grįžimo iš "komandiruotės".

  Anksčiau "Italijos 5 kanalo" žurnalistai pasikalbėjo su Nergadze, Revazišviliu ir Zalogi Kvaracchelya. Pasak vyrų, kaip snaiperius į Kijevą juos nukreipė buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, kuris vėliau tapo Odesos gubernatoriumi.

  Vienas iš sniperių pareiškė, kad vieną kartą jų būriui buvo įsakyta šaudyti į Berkuto darbuotojus ir protestuotojus, tačiau snaiperiai palaikė įsakymą provokacija ir nepaleido ugnies.

  Per 2013-2014 metų žiemos įvykius, kai Kijevo centre vyko pasipriešinimas tarp "silovikų" ir radikalų, žuvo daugiau kaip šimtas žmonių. Nauja Ukrainos valdžia skyrė atsakomybę už jų mirtis buvusiam prezidentui Viktorui Janukovičiui ir Vidaus reikalų ministerijos "Berkuto" padaliniui.  Įtariamieji neigia dalyvavę žudynėse.

  Dar šia tema

  Kaip vyko valdžios kaita Ukrainoje prieš trejus metus
  JAV verčia "rusofobiškas" Baltijos šalis tiekti mirtiną ginklą Ukrainai
  Porošenko netyčia pavadino Ukrainos karius okupantais
  Lavrovas įvertino perversmą Ukrainoje kaip Europos gėdą
  Britanijoje nužudytas Ukrainos kariams padedantis latvis
  Tegai:
  Maidanas, Viktoras Janukovičius, Michailas Saakašvilis, Ukraina

  Svarbiausios temos