05:35 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Anksčiau Vengrijos bendruomenės atsisakė dalyvauti planuojamose konsultacijose su Ukrainos švietimo ir mokslo ministerija dėl skandalingo švietimo įstatymo

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas nustebo, kad Vengrijos tautinės mažumos atsisakė dalyvauti planuotose vasario 14 dienai konsultacijose su Švietimo ir mokslo ministerija dėl švietimo įstatymo kalbos normos.

  "Kokios "metamorfozės" — vengrai tai reikalauja konsultacijų, tai patys atsisako jų. Pagal Venecijos komisijos išvadą, tikriausiai,  vengrų kalba painiojama su rusų. Rodos, kalbos skirtingos, tikiuosi, ir pažiūriai skirsis", — parašė ministras savo Twitter.

  ​Anksčiau tapo žinoma, kad Vengrijos bendruomenės Ukrainoje atsisakė dalyvauti konsultacijose su Švietimo ir mokslo ministerija dėl to, kaip įgyvendinti švietimo įstatymą.

  Santykiai tarp Ukrainos ir Vengrijos pablogėjo po to, kai praėjusį rudenį Kijevas priėmė skandalingą švietimo įstatymą, pagal kurį mokymas tautinių mažumų kalbomis šalyje bus galimas tik darželiuose ir pradinėse klasėse (iki 4 klasės imtinai), o toliau mokytis bus galima tik ukrainiečių kalba. Dokumentas jau sukėlė kritikos škvalą iš kai kurių Europos šalių, nors, pasak, kaip mano Maskva, Kijeve norėta nukreipti naujovę, visų pirma, prieš rusų kalbą.

  Priėmusi įstatymą, Vengrija pareiškė, kad stengsis užkirsti kelią Ukrainai Europos integracijos keliu, kol Kijevas neatšauks savo sprendimo. Be to, Budapeštas vetavo Ukrainos ir NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą. Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino Ukrainos valdžios institucijas išnagrinėti Europos Tarybos Venecijos komisijos nuomonę.

  Dar šia tema

  Kubilius prašo Vengrijos neužkirsti kelio Ukrainos suartėjimui su ES
  Vengrija nutraukė Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą
  Vengrija neleis Ukrainos į Europą
  Tegai:
  tautinės mažumos, kalba, Ukrainos URM, Pavlo Klimkinas, Vengrija, Ukraina

  Svarbiausios temos