17:43 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  130

  Ukrainos prezidento pareigas ėjęs Aleksandras Turčinovas pareiškė, 2014 metų žiemos ir pavasario pradžios įvykių metu SBU negalėjo atlikti karinės operacijos pusiasalyje

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Kijevas atsisakė vykdyti Kryme "antiteroristinę operaciją" vasario-kovo mėnesiais, nes 90% SBU pareigūnų "išdavė" Ukrainą, pareiškė televizijos kanalui "112 Ukraina" Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas.

  "Dėl tokios totalinės išdavystės nebuvo kam iš SBU atlikti Kryme antiteroristinės operacijos (ATO)", — pasakė jis.  

  Be to, anksčiau Turčinovas teismo posėdyje, kuriame buvo nagrinėjama buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus byla teigė, kad Kijevas neskelbė karo Maskvai 2014 metais dėl Rusijoje esančio branduolinio ginklo. Ketvirtadienį Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius pareiškė, kad Ukraina "neturi tokių karinių priemonių, kad pasipriešintų Rusijai".

  Turčinovas 2014 metais vasario 23-birželio 7 dienomis ėjo Ukrainos prezidento ir Vyriausiojo karinių pajėgų vado pareigas.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai paskelbtas Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra vidaus Ukrainos konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Kryme sudegino 28 kilogramus sūrių iš Lietuvos ir Vokietijos
  Lietuvos URM pasiekė tikslą: "Euronews" paminėjo "Krymo aneksiją"
  Lietuvos URM pareiškė, kad "Euronews" "neteisingai" pasakoja apie Krymą
  JAV lėktuvas atliko žvalgybą šalia Krymo
  Latviai perka nekilnojamąjį turtą Kryme
  Tegai:
  Ukrainos konfliktas, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos