12:28 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis, archyvinė nuotrauka

  Vokietija pasakė, kada galima atšaukti sankcijas Rusijai

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (178)
  21460

  Vokietijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad ES laiko JAV sankcijas prieš Rusiją dviprasmiškomis ir pabrėžė, kad Rusija lieka "didele Europos kaimyne"

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis sieja sankcijų Rusijai atšaukimą su taikdarių įvedimu į Donbasą, praneša RIA Novosti.

  Apie tai Vokietijos ministras pareiškė susitikęs su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

  "Manau, kad Rusijos prezidento idėja yra teisinga… dėl "mėlynų šalmų" įvedimo į Donbasą. Jeigu įvedimas įvyks, galima bus pradėti palaipsniui atšaukinėti sankcijas", — sakė Gabrielis.

  Be to, Vokietijos diplomatas pareiškė, kad Vokietija gali užtikrinti Donbasui investicijas, jeigu iš rajono bus išvežta sunkioji technika ir palaikoma taika.

  Ministras pabrėžė, kad Rusija "išlieka didele Europos kaimyne", nepaisant skirtingų pažiūrų tam tikrais klausimais. Tik kartu su Maskva galima užtikrinti Europoje stabilumą.

  Be to, Gabrielis pareiškė, kad ES Amerikos sankcijas Rusijai laiko labai dviprasmiškomis, nes jos turi ekstrateritorinę prasmę.

  Rusijos ir Vokietijos ministrai susitikimo metu aptarė Irano branduolinį sandorį ir Šiaurės Korėjos branduolinę programą. Gabrielis pabrėžė, kad Šiaurės Korėjos problemą galima išspręsti tik bendradarbiaujant su Rusija.

  Rusijos ir Vakarų valstybių santykiai pablogėjo dėl Ukrainos ir Krymo situacijos. 2014 metų liepos pabaigoje ES ir JAV pradėjo skelbti sankcijas ne tik atskiriems fiziniams asmenims ir įmonėms, bet ir Rusijos ekonomikos sektoriams. Atsakydama į sankcijas Rusija apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą. Pastaruoju metu vis dažniau Europos politikai pasisako už sankcijų atšaukimą, tačiau tai siejama su Minsko susitarimų vykdymu.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą atmesdavo Vakarų šalių kaltinimus dėl kišimosi į Ukrainos reikalus, teigdama, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto Donbase šalis ir Minsko susitarimų dėl santykių sureguliavimo subjektas. Rusija taip pat ne kartą pareiškė, kad kalbėtis "sankcijų kalba" nėra produktyvus metodas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (178)

  Dar šia tema

  Nuostoliai dėl ES sankcijų Rusijai siekia daugiau nei šimtą milijardų eurų
  Europiečiai nepatenkinti JAV sankcijomis prieš ES projektus su Rusija
  Tegai:
  sankcijos prieš Rusiją, sankcijos, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos