17:47 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Kijevas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Kijeve Saakašvilio šalininkai reikalauja Ukrainos prezidento atsistatydinimo

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4610

  Keletas tūkstančių žmonių susirinko Ukrainos sostinės centre; Saakašvilio šalininkai reikalauja Ukrainos lyderio atsistatydinimo bei naujos vyriausybės formavimo

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Buvusio Gruzijos prezidento, buvusio Ukrainos Odesos srities gubernatoriaus Michailo Saakašvilio šalininkai reikalauja Ukrainos prezidento Petro Porošenkos atsistatydinimo, praneša RIA Novosti.

  Kijevo centre vyksta protesto akcija, kurioje dalyvauja keli tūkstančiai žmonių. Iš pradžių protestuotojai žygiavo Vladimirskaja gatve iki Michailo aikštės, kur pastatė sceną ir surengė protesto akciją. Žmonių rankose — Ukrainos nacionalinės vėliavos bei nacionalistų raudonos-juodos vėliavos.

  Su susirinkusiais kalbėjo Saakašvilio šalininkai. Be Ukrainos lyderio atsistatydinimo, jie reikalavo išankstinių rinkimų į Aukščiausiąją Radą ir naujos Vyriausybės formavimo.

  Акция с требованием отставки президента Украины П. Порошенко в Киеве
  © Sputnik / Стрингер
  Protesto akcija Kijevo centre

  Akcijoje pats Saakašvilis nedalyvavo. Vėliau politikas susisiekė su savo šalininkais per tiesioginę transliaciją "Facebook".

  "Sveikinu jus. Labai didžiuojuosi tais, kurie susirinko šiandien aikštėje. Porošenko išvarė mane iš šalies ir galvojo, kad tuo jis išsprendė savo problemą… Žmonės išeina ne už Saakašvilį, žmonės išeina už Ukrainą… dabar Ukrainos žmonių niekas nesustabdys", — sakė Saakašvilis.

  Pirmadienį Ukrainos valdžios institucijos deportavo buvusį Gruzijos prezidentą į Lenkiją. Pasienio tarnyba patvirtino jo atvykimą į Varšuvą. Po poros dienų Saakašvilis atvažiavo į Nyderlandus, kur jam buvo suteikta asmens tapatybės kortelė, suteikianti jam teisę gyventi ir dirbti Europos Sąjungoje.

  Акция с требованием отставки президента Украины П. Порошенко в Киеве
  © Sputnik / Стрингер
  Protesto akcija Kijevo centre

  Dar šia tema

  Saakašvilis papasakojo apie Porošenko "geležinius pampersus"
  Gruzijoje Saakašvilis už akių nuteistas trejiems metams kalėjimo
  Tegai:
  Petro Porošenko, Michailas Saakašvilis, Kijevas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos