23:27 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Pagal Vokietijos gynybos ministerijos Sausumos pajėgų komandavimo pranešimą, vokiečių kariai nebus pasirengę dislokavimui lauko sąlygomis mažiausiai iki 2021 metų

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Bundesveras negali dalyvauti NATO greitojo reagavimo pajėgose "Spearhead Force" dėl būtino karinio inventoriaus trūkumo, praneša "Deutsche Welle".

  Remiantis Vokietijos gynybos ministerijos Sausumos pajėgų komandavimo ataskaita, pajėgos bus ribotai veiksnios iki 2021-ųjų. Pabrėžiama, kad vokiečių karių dislokavimui lauko sąlygomis reikia pakankamo skaičiaus neperšaunamų liemenių, žiemos amunicijos ir palapinių, kurių dabar nėra.

  Be to, norint dalyvauti "Spearhead Force" vokiečių kariuomenei trūksta tinkamos naudoti karinės technikos. Anksčiau buvo paskelbta, kad dauguma tankų ir kitų ginklų netinkami eksploatuoti.

  Pagal kitą Vokietijos gynybos ministerijos dokumentą iš 44 "Leopard 2" tankų dalyvautii Aljanso misijoje tinkami tik devyni. Tas pats liečia ir pėstininkų kovos mašinas "Marder", iš kurių tik trys yra kovos būklėje.

  Kaip anksčiau pranešė karinis ekspertas Viktoras Litovkinas interviu Sputnik Lietuva, Vokietija žino, kad niekas neketino jos pulti, todėl valdžia neleidžia pinigų karinės pramonės plėtrai.

  2019 metų pradžioje Vokietijai turėtų pereiti Šiaurės Atlanto aljanso greitojo reagavimo pajėgų komandavimas. Apie "Spearhead Force" padalinio sukūrimą buvo paskelbta dar 2014 metais. Buvo manoma, kad jo skaičius sieks nuo trijų iki penkių tūkstančių žmonių, tačiau ryšium su ​​besitęsiančiu konfliktu Ukrainoje NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paskelbė, kad karių skaičius gali būti padidintas iki 30-40 tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  Vokietija metė Ukrainą prie "Gazprom" kojų
  Vokietija leido "Nord Stream-2" statybą savo teritorijoje
  Vokietija apsaugo "Nord Stream-2" nuo Europos Komisijos
  Vokietijos įmonė pasipelnys iš "Rail Baltica"
  Vokietijos URM vadovas paragino įvesti į Donbasą taikdarius
  Tegai:
  bendradarbiavimas gynybos srityje, NATO, Vokietija

  Svarbiausios temos