03:56 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  114

  Pasak Švedijos gynybos studijų instituto analitikų, NATO sausumos pajėgos atsidurs mažumoje ir negalės atremti Rusijos pajėgų

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. NATO dabartinėje savo būsenoje nesugabės "apsaugoti Baltijos valstybių nuo Rusijos", nes ji pralenkia Vakarus ginkluotojų pajėgų kokybe ir skaičiumi, rašo leidinys "Dagens Nyheter" su nuoroda į Švedijos gynybos  studijų institutą.

  Analitikų teigimu, "Rusija yra didelė karinė grėsmė Vakarų saugumui Europoje" ir toliau plėtoja savo karinį potencialą. Instituto skaičiavimais, potencialiai Rusijos Federacija galėtų vienu metu vykdyti dvi karines operacijas skirtingomis kryptimis, kiekvienoje dalyvautų iki šimto tūkstančių žmonių. Tai reiškia, kad Vakarų pajėgos Baltijos regione sudaro mažumą.

  "Jei Rusija suduos greitą smūgį tam tikriems taikiniams Baltijos šalyse, NATO negalės iš karto sutelkti visų savo gynybos išteklių", — rašoma straipsnyje.

  Viena pagrindinių Aljanso problema išlieka  operacija sausumoje, net nepaisant to, kad jis galės iškeldinti lėktuvus ir nusiųsti karo laivus, nes tik sausumos pajėgos galės perlaužti konflikto eigą. Ekspertų teigimu, prieš 100 tūkstančių Rusijos karių NATO tik po mėnesio galės siųsti daugiausiai 25-40 batalionų, o tai nuo 25 iki 40 tūkstančių žmonių.

  Norėdami patvirtinti prielaidas, analitikai surengė karinį žaidimą, kuriame Rusija bando sukelti kaimyninėje Latvijoje karinį ir politinį kolapsą.

  Remiantis Švedijos ekspertų skaičiavimais, Rusijos kariuomenė "atsidurs ties Rygos slenksčiu" per dvi dienas, nepaisant neseniai sustiprėjusių NATO pajėgų Baltijos šalyse.

  Anksčiau JAV mokslinių tyrimų centras "Rand Corporation" atloko tyrimą, kuriame taip pat pabrėžė Rusijos pranašumą prieš NATO pajėgas Baltijos šalyse.

  Paskutinė NATO "susirūpinimo" priežastis yra raketų sistemų "Iskander" pastovus dislokavimas Kaliningrado srityje. Maskva pabrėžia, kad Rusija daro viska, siekdama apsaugoti savo sienas Aljanso ekspansijos atveju. Rusijos gynybos ministerija teigia, kad Lenkijoje ir Baltijos šalyse faktiškai dislokuota JAV ginkluotojų pajėgų divizija.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė papasakojo, ką liečia "Rusijos grėsmė"
  Estijos išorės žvalgyba mato galimą grėsmę tik iš Rusijos
  Lietuvos valdžia aukoja piliečius vardan "Rusijos grėsmės" mito
  Grybauskaitė vėl papasakojo kolegoms iš NATO apie Rusijos grėsmę
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", NATO, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos