07:48 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Varšuvoje teigiama, kad tai daroma siekiant kovoti su Afrikos kiaulių maro paplitimu, kurio nešėjai yra šernai, gyvenantys pasienio rajonose

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Lenkija ketina pastatyti tvorą pasienyje su Baltarusija ir Ukraina kovoje su Afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimu, pareiškė Lenkijos žemės ūkio ministras Kšyštofas Jurgielas.

  Tvoros statyba pasienyje padės apriboti ligos nešiotojų — laukinių šernų, kurie gyvena pasienio su Lenkija Ukrainos ir Baltarusijos rajonuose, judėjimą.

  Projektas preliminariais įvertinamais kainuos 150 milijonų zlotų (36 milijonus eurų). Ministro teigimu, šiuo metu baigiama svarstyti detales, o iki kovo pabaigos projektas bus pateiktas svarstyti Seime.

  Jurgielas pabrėžė, kad Lenkija nelauks jokių Europos Komisijos leidimų įgyvendinti šį projektą.

  Dar nežinoma, kaip atrodys šis atitvėrimas. Ministras paaiškino, kad patvirtinus projektą bus paskelbtas konkursas ir konkretų statybos planą sudarys laimėtojas.

  AKM buvo aptiktas Lenkijoje 2014 metų vasarį. Žmogui Afrikinis kiaulių maras jokio pavojaus nekelia, tačiau kelia rimtą žalą žemės ūkio sektoriui, nes jo negalima išgydyti ir užkirsti kelią skiepų pagalba. Sustabdyti ligos plitimą galima tik griežtomis karantino priemonėmis.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per savaitę nustatyta 130 AKM užsikrėtusių šernų
  Lietuvoje per savaitę – daugiau kaip 40 AKM atvejų
  Nubausta gyventoja, išmetusi nuo AKM nugaišusią kiaulę į mišką
  Lietuvoje dėl AKM užkrato likviduota virš 24 tūkst kiaulių
  Tegai:
  afrikinis kiaulių maras (AKM), Ukraina, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos