23:27 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Ukrainos Nacionalinio atminties instituto direktorius Vladimiras Viatrovičus reikalauja atkurti išniekintus Ukrainos paminklus Lenkijos teritorijoje

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Per trejus metus Lenkijoje buvo išniekinti penkiolika Ukrainos paminklų, pareiškė Ukrainos Nacionalinio atminties instituto direktorius Vladimiras Viatrovičus.

  "Nuo 2014 iki 2017 metų ten įvyko 15 vandalizmo išpuolių Ukrainos atminties vietose, įskaitant kapavietes. Iš pradžių  vykdytojai buvo nežinomi vandalai, paskui atsakomybę už dalį naikinimų prisiėmė kai kurios viešosios asociacijos. Nepaisant to, paminklai nebuvo atstatyti, Lenkijos teisėsauga nesurado kaltininkų, valdžia nepasmerkė vandalizmo", — rašė Viatrovičus savo "Facebook" puslapyje.

  Pasak jo, per pastaruosius metus Lenkijos paminklai Ukrainoje  išniekinti keturis kartus. Šiuos atvejus pasmerkė vyriausybės ir visuomenės atstovai. Jis taip pat pabrėžė, kad Ukrainos atstovai atkūrė visus keturis paminklus.

  "Todėl paminklų legalizavimo derybų metu, Ukraina reikalauja analogiškos Ukrainos paminklų restauracijos, tai nedaroma", — pridūrė Viatrovičus.

  Pastaruoju metu santykiai tarp Kijevo ir Varšuvos tapo įtempti, daugiausia dėl istorinės atminties klausimų. Varšuvoje smerkia Kijevo poziciją dėl "Ukrainos nacionalistų organizacijos — Ukrainos Sukilėlių Armijos"* šlovinimo, taip pat kritikuoja reguliarius vandalizmo išpuolius Lenkijos atminties vietose Ukrainos teritorijoje.

  Be to, Lenkija priėmė įstatymą, numatantį baudžiamają atsakomybę už Ukrainos nacionalistų ideologijos propagavimą, Voluinės žudynių neigimą ir teiginius apie nacių ir lenkų bendradarbiavimą Antrojo pasaulinio karo metu. Varšuvoje tvirtinama, kad įstatymas skirtas neleisti iškraipyti istorijos. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pavadino jį nepriimtinu.

  * Ekstremistų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Finansų ministerija: Ukrainos mokesčių ir muitų sistemą stiprins Lietuvos ekspertai
  Kijeve papasakojo, kodėl Ukraina nesistengė grąžinti Krymo
  Tegai:
  paminklas, Kijevas, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos