08:51 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  103

  Šiais metais į NATO pratybas Vokietija siųs tris kartus daugiau karių nei pernai

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Vokietija siųs 12 tūkstančių karių į NATO karines pratybas, kurių tikslas — "Rusijos sutramdymas", rašo laikraštis "Focus".

  Leidinyje rašoma, kad šiais metais vokiečių kontingentas yra tris kartus didesnis nei praėjusiais. Karinės pratybos "Saber Strike" ("Kardo kirtis"), "Flaming Thunder" ("Ugninis griausmas") ir "Iron Wolf" ("Geležinis Vilkas") vyks rytinėse ir šiaurinėse NATO teritorijose. Pratyboms iš Vokietijos biudžeto bus skirta 90 milijonų eurų.

  Kariuomenės aktyvavimo priežastis, rašo "Focus" su nuoroda į Vokietijos valdžios institucijų pareiškimus, susijusi su Maskvos "agresyvia politika". Taigi, dėl Rusijos susijungimo su Krymu, grėsmę neva jaučia Baltijos šalys ir Lenkija.

  Manevrai, pabrėžia laikraštis, turės siųsti Rusijai "aiškų signalą", kad kišimasis į NATO šalių reikalus turės "rimtų pasekmių".

  Anksčiau laikraštis "Welt" su nuoroda į Vokietijos gynybos ministerijos slaptą dokumentą, pranešė, jog Vokietijai trūksta tankų ir orlaivių, kad įvykdytų savo įsipareigojimus NATO. Tokios situacijos priežastys — atsarginių dalių trūkumas ir didelės sąnaudos techninei priežiūrai. Be to, Bundesverui trūksta naktinio matymo prietaisų, žieminių uniformų ir neperšaunamų liemenių.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Baltijos regione Rusija turi karinį pranašumą
  Estijos išorės žvalgyba mato galimą grėsmę tik iš Rusijos
  Europą išgelbės tik stebuklas: Rusija pasiruošė užpulti Baltijos šalis ir Švediją
  Tegai:
  NATO pratybos, kariai, NATO, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos