22:31 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Po šaudynių Floridos valstijoje Amerikos prezidentas ketina leisti mokyklos darbuotojams slaptai turėti ginklus darbo vietoje

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pasisakė už leidimą mokytojams slaptai turėti mokyklose ginklus bei kviesti į mokyklas dirbti apsaugininkais buvusius karininkus, praneša RIA Novosti.

  Pasak JAV prezidento, šios priemonės padės mokytojams atremti nusikaltėlių išpuolius.

  Po to, kai Floridos valstijoje paauglys sušaudė mokykloje 17 žmonių, valstybėje atsinaujino diskusijos dėl ginklų apyvartos apribojimų.

  "Mokytojai darbo vietoje turėtų su savimi slaptą ginklą. Jie būtų specialiai apmokomi. Ir taip mokykose neliktų laisvų nuo ginklų zonų", — sakė Trampas susitikęs su mokytojais.

  Anot JAV prezidento, būtent tokiose "laisvose nuo ginklų" zonose nusikaltėliai ir stengiasi atlikti savo sumanytą nusikaltimą.

  Be to, prezidentas pasiūlė įdarbinti mokyklose apsaugininkais buvusius karius, kurie žino kaip elgtis su ginklais. Trampas priminė, kad vidutiniškai tokie išpuoliai trunka apie tris minutes, o policija spėja atvykti po 5-10 minučių.

  Jungtinėse Valstijose teisę į ginklą garantuoja antroji Konstitucijos pataisa. Pagal apklausų rezultatus dauguma amerikiečių palaiko pardavimų apribojimus.

  Teistumas, psichinė liga ir kiti veiksniai yra kontraindikacija ginklams įsigyti, tačiau sistema dažnai nesuveikia, įskaitant ir rezonansinius masinio šaudymo atvejus. Priešrinkiminės kampanijos metu Trampas priešinosi ginklų apribojimui.

  Dar šia tema

  Išpuolio Las Vegase kadrai
  Tegai:
  ginklai, mokyklos, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos