03:19 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Politologas Aleksandras Asafovas, archyvinė nuotrauka

  Politologas: Trampas kalba apie RF "grėsmę", kad pasiteisintų prieš rinkėjus

  © Photo: vk / Александр Асафов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5120

  Vašingtonas kalba apie "Rusijos grėsmę", kad pateisintų karinių išlaidų didinimą, nors dabartinis JAV prezidentas rinkimų kampanijos metu žadėjo jas sumažinti, mano politologas Aleksandras Asafovas

  Sekmadienį į Juodąją jūrą įplaukė amerikiečių minininkas "Carney", kuris prisijungė prie eskadrinio minininko "Ross". Žiniasklaida, su nuoroda į šaltinį Pentagone pranešė, kad JAV stiprina karinį buvimą Juodojoje jūroje, kad "pasipriešintų Rusijos pajėgų didinimui šiame regione".

  Politologas Aleksandras Asafovas interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas bando pateisinti didelias išlaidas gynybai. Bandydamas paaiškinti, kodėl prireikė didinti karines išlaidas, Vašingtonas dangstosi "Rusijos grėsme", mano ekspertas.

  "Savo rinkimų programoje Trampas kalbėjo apie išlaidų gynybai mažinimą. Tačiau mes matome, kad, atėjęs į valdžią, jis didina karinį biudžetą, o kad galėtų tai pateisinti jam reikia priežasties. Ir ta priežastis yra Rusija. Visos išlaidos, perginklavimas, nauja JAV branduolinė doktrina — visa tai aiškinama "grėsme" iš Rusijos pusės", — sakė jis.

  Pagal politologo prognozes, Vašingtonas tęs šią politiką ilgą laiką.

  "Manau, šis vektorius tęsis iki Rusijos-Amerikos santykių atkūrimo pradžios. Tačiau, atsižvelgiant į vienos tiesos politiką, kurią JAV ir vėl "iškels į padanges", aš manau, ši akimirka dar labai toli", — sakė Asafovas.

  Dar šia tema

  Trampas gali susitikti su Baltijos šalių prezidentais 2018-aisiais
  Trampas palygino imigrantus, atvykusius pagal vizų loteriją, su šiukšlėmis
  Trampas pareiškė, kad JAV laimėjo du pasaulinius karus ir nugalėjo komunizmą
  Trampas pripažino Jeruzalę Izraelio sostine
  Kremlius pristatė Putino ir Trampo pokalbio detales
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", politologas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos