10:31 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Prieiga prie šventyklos piligrimams ir turistams uždaryta antrą dieną iš eilės kaip protesto ženkas prieš Izraelio taikomą mokesčių politiką

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Prieiga prie vienos iš pagrindinių krikščionių šventovių — Kristaus kapo bažnyčios — uždaryta, tokiu būdu reiškiamas protestas prieš Jeruzalės valdžios mokesčių politiką, praneša vietos žiniasklaida.

  Apie beprecedentį žingsnį — sprendimą uždaryti bažnyčią neterminuotam laikotarpiui — krikščionių denominacijos paskelbė po to, kai vietos valdžios pareikalavo išieškoti iš bažnyčių netesybas pagal municipalinį nekilnojamojo turto mokestį ir pradėjo areštuoti banko sąskaitas.

  Remiantis išankstiniais duomenimis, mokėtina suma siekia apie 187 milijonus JAV dolerių.

  Trijų bažnyčių hierarchai (armėnų apaštališkoji bažnyčia, katalikų ir Graikijos stačiatikių bendruomenė) sekmadienį, vasario 25 dieną, apie vidurdienį, kartu išėjo prieš tikinčius ir paskelbė kolektyvinį sprendimą uždaryti bažnyčią.

  Bažnyčios atsisakė paklusti municipaliteto reikalavimams, laikydamos jo veiksmus kaip pasikėsinimą į istorines teises ir privilegijas.

  Iš pradžių buvo paskelbta, kad protestas tęsis valandą, bet vėliau tapo žinoma apie jo neterminuotą charakterį. Pasak konfesijų atstovų, protesto akcija tęsis iki "teigiamo atsiliepimo iš Jeruzalės municipaliteto", tačiau jie tikisi, kad kompromisas bus pasiektas artimiausiomis dienomis.

  Jeruzalės Kristaus kapo bažnyčia kasmet traukia kelis šimtus tūkstančių piligrimų, o taip pat turistų iš įvairių šalių.

  Įėjimas į bažnyčią buvo uždarytas pirmą kartą nuo 1948 metų po Izraelio valstybės paskelbimo.

  Tegai:
  Jeruzalės Kristaus kapo bažnyčia, Jeruzalė, Izraelis

  Svarbiausios temos