21:03 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Lenkija ir toliau kovoja su karo laikų atminimu: po paminklų ir T-34 tankų valdžios institucijos yra pasirengusios imtis ir atminimo lentų

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Varšuva ir toliau atkakliai teigia, kad karo nusikaltimuose Lenkijos teritorijoje "kalti ne vokiečiai, o hitlerininkai", ir siūlo pakeisti Antrojo pasaulinio karo aukoms skirtas atminimo lenteles, praneša Sputnik Baltarusija.

  Pagal įstatymą dėl dekomunizacijos nuo 2017 metų birželio Lenkija nusikrato tarybinių paminklų, po įstatymo dėl Holokausto įsigaliojimo valdžia ketina "perrašyti" atminimo lenteles su žuvusiųjų miestuose, kur karo metu vyko sušaudymai, sąrašais.

  "Ant jų parašyta, kad  žmones sušaudė "vokiečių okupantai". Reikia pakeisti visas Antrojo pasaulinio karo aukų atminties lenteles, nes kaltininkai yra fašistai ar naciai, o ne vokiečiai", — pareiškė interviu leidiniui "Rzeczpospolita" Respubliko kultūros ministro pavaduotojas Jaroslaw Sellin.

  Baltarusijoje ir Izraelyje skausmingai reaguoja į žinutes apie kiekvieną Lenkijos valdžios žingsnį šiome savotiškame "kare su atmintimi ir paminklais".

  "Šie veiksmai baigsis tuo, kad Antrojo pasaulinio karo istorijos atmintis žlugs", — įsitikinęs Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Filosofijos instituto Istorijos ir filosofijos studijų centro darbuotojas Aleksejus Dzermant.

  Dar šia tema

  Mokestis už "miško brolius": ar Lenkija pareikalaus Lietuvos atsakyti už genocidą
  Lenkijos prezidentas pareiškė, kad lenkai nedalyvavo Holokauste
  Lenkijoje priimtas įstatymas dėl Banderos ideologijos propagandos draudimo
  Lenkijoje pradėta baudžiamoji byla dėl Hitlerio gimtadienio šventimo
  Lenkija ieško gyvųjų buvusių koncentracijos stovyklų darbuotojų
  Tegai:
  Holokausto aukos, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija

  Svarbiausios temos