21:53 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Nacionalinių himnų tekstai jau buvo pakeisti Austrijoje ir Kanadoje

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik.  Pakeisti Vokietijos Federacinės Respublikos himno tekstą, kad jis nediskriminuotų nė vienos lyties, paragino šeimos, pagyvenusių asmenų, moterų ir jaunimo reikalų ministerijos įgaliotinė lyčių lygybės klausimais Christine Rose, praneša vietos žiniasklaida.

  Ji pateikė tokį pasiūlymą pranešime, skirtame Tarptautinei moterų dienai. Pasak politikės, himno eilutė "broliškai su širdimi ir ranka" turėtų būti pakeista į "guviai su širdimi ir ranka", o žodį "tėvynė" pakeisti į "gimtinę". Iš viso pareigūnė pasiūlė, kad tekste būtų ne mažiau nei trys pakeitimai.

  Eilėraštį, kurio pagrindu sukurtas Vokietijos himnas, parašė poetas Heinrich Hoffmann von Fallersleben 1841 metais.

  Socialdemokratė priminė Austrijos patirtį, kur nuo 2012 metų pradėta dainuoti "didžiųjų sūnų ir dukterų gimtinė", užuot "sūnų".

  Kanados Senatas 2018 metų vasario pradžioje taip pat priėmė įstatymą, kuriuo patvirtino nacionalinio himno teksto pakeitimą, kad jis lyčių požiūriu būtų neutralus. Vietoje eilutės "True patriot love in all thy sons command" ("Tikroji patriotiška meilė visuose tavo sūnuose") bus giedama "True patriot love in all of us command" ("Tikroji patriotiška meilė visuose mumyse").

  ​Himną "O Canada" 1908 metais sukūrė teisėjas ir poetas Stanley'us Weir'as. Kanada turi ir prancūzišką himno versiją, kuri skiriasi nuo angliškosios. Jos tekstas lyčių požiūriu jau yra neutralus.

  Dar šia tema

  Lietuva nusileido Latvijai, aplenkė Estiją Lyčių lygybės indekse
  Tegai:
  himnas, diskriminacija, Vokietija

  Svarbiausios temos