19:17 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)
  81

  Praėjusių metų rudenį kandidatė į Rusijos prezidento postą pavadino Krymą Ukrainos teritorija, tačiau vėliau pripažino, kad dauguma Krymo gyventojų nori būti Rusijos sudėtyje

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas pavadino "politine šizofrenija" kandidatės į Rusijos prezidento postą, televizijos vedėjos Ksenijos Sobčiak kreipimąsi į Ukrainos ambasadą dėl leidimo įvažiuoti į Krymą, kad surengtų priešrinkiminę kampaniją.

  Apie tai Ukrainos ministras parašė savo Twitter paskyroje.

  Antradienį RIA Novosti pranešė, kad Sobčak kreipėsi į Ukrainos ambasadą, kad gautų leidimą aplankyti Krymą, kurį ji laiko Ukrainos dalimi.

  "Laikytis Ukrainos teisės aktų, kad įvažiuotų į okupuotą Krymą — tai, žinoma, pozityvas. Tačiau teisėtas įvažiavimas, kad vykdytų nelegitimią kampaniją rinkimams okupuotoje teritorijoje — tai iš tikrųjų šizofrenija, žinoma, politinė", — pareiškė Klimkinas.

  Praėjusių metų rudenį partijos "Pilietinė iniciatyva" kandidatė pavadino Krymą Ukrainos teritorija. Po to, buvusi Krymo prokurorė, Valstybės Dūmos deputatė nuo "Vieningosios Rusijos" Natalija Poklonskaja pareiškė, kad Sobčiak žodžiai apie regioną demonstruoja nepagarbą Krymo gyventojų pasirinkimui. Vėliau kandidatė pripažino, kad dauguma Krymo gyventojų nori būti Rusijos sudėtyje, todėl  atiduoti pusiasalį Ukrainai nepavyks.

  Krymas buvo prijungtas prie Rusijos teritorijos 2014 metų kovą po referendumo, kurio metu 96,77% Krymo piliečių ir 95,6% Sevastopalio gyventojų pasisakė už  prisijungimą prie Rusijos Federacijos.

  Rusijos prezidento rinkimai vyks kovo 18 dieną.

  Temos:
  Rusijos prezidento rinkimai 2018 (44)

  Dar šia tema

  Kerštas už Žirinovskį: Maskvos centre įvyko išpuolis prieš Sobčiak
  Sobčiak apliejo Žirinovskį vandieniu debatų metu po jo keiksmažodžių
  VRK užregistravo Sobčiak kaip prezidento rinkimų kandidatę
  Tegai:
  Ksenija Sobčiak, Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos