08:36 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Vamzdžių tiekimas Nord Stream-2 projektui, archyvinė nuotrauka

  Lenkijos premjeras "Nord Stream-2" pavadino "labai pavojingu"

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (168)
  3001

  Pasak Mateuzso Morawieckio, Varšuva pasiekė nepriklausomybę nuo Rusijos dujų tiekimo į Europą ir šiuo metu derasi dėl pirkimų su Danija ir Norvegija

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Moraveckis pareiškė, kad Varšuva tapo nepriklausoma nuo Rusijos dujų ir sukritikavo "Nord Stream-2" projektą, praneša "Lenkijos radijas".

  Jis tai jis pasakė spaudos konferencijoje po susitikimo su Baltijos respublikų ministrais.

  "Lenkija jau seniai tapo nepriklausoma nuo "Gazprom", mes pastatėme suskystintų dujų terminalą Svinouiscyje  ir dabar ketiname išplėsti savo perdirbimo galimybes", — pažymėjo Moraveckis.

  Ministras pirmininkas pabrėžė, kad šiuo metu Varšuva taip pat derasi su Danija ir Norvegija dėl dujų pirkimo.

  Pasak Moraveckio, Lenkija ir Baltijos šalys mano, kad "Nord Stream-2" projektas yra "labai pavojingas šiai Europos daliai".

  Neseniai bendrovės "Uniper" vadovas Klausas Šeferas pasakė, kad "Nord Stream-2" yra būtinas, norint užtikrinti patikimą ir nesutrinkamą "mėlynojo kuro" tiekimą Europai. Pasak Šefero, Rusija kartu su kitais dujų eksportuotojais yra "svarbus ir reikalingas tiekėjas".

  "Nord Stream 2"

  "Nord Stream 2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Kompanija "Nord Stream 2 AG" veikia kaip "Nord Stream 2" projekto, kurio bendra vertė yra 9,5 milijardai eurų, operatorius, o vienintelis "Nord Stream 2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — savo ruožtu įsipareigojo finansuoti "Nord Stream 2" bendrai 50%, tai yra, 950 milijonų eurų kiekvienas. "Gazprom" pateiks kitą lėšų dalį — 4,75 milijardus eurų.

  "Nord Stream —2" veiks Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse. Projektą konsultuoja Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija.

  2018-ųjų vasario 1 dieną Šveicarijos "Nord Stream 2 AG" gavo dabartinės Vokietijos vyriausybės leidimą statybai šalies teritoriniuose vandenyse ir pakrantės teritorijoje Lubmine, šalia Greifsvaldo.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (168)

  Dar šia tema

  "Spiegel" gąsdina vokiečius "Nord Stream-2" nuostoliais
  Lenkija ketina pastatyti savo dujotiekį
  Lenkijos premjeras laiko Rusiją didžiausia grėsme jo valstybei
  Tegai:
  dujų tiekimas, Nord Stream-2, Mateuszas Moraveckis, Europa, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos