18:00 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Kijevas, archyvinė nuotrauka

  Kijevas pasiūlė įpareigoti Krymo ir Donbaso gyventojus atsiprašyti

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4102

  Ukrainos politikas Andrejus Senčenko parengė įstatymo projektą "dėl atleidimo", pagal kurį Kijevo ir Donbaso gyventojai turėtų "atsiprašyti už pagalbą" Rusijai

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas Andrejus Senčenko parengė įstatymo projektą, pagal kurį Krymo ir Donbaso gyventojai turėtų atsiprašyti Kijevo. Apie tai politikas parašė savo "Facebook" puslapyje.

  Įstatymo projektas vadinamas "Dėl atleidimo". Pagal Senčenko planą, jis turėtų būti taikomas visiems, kurie veikia "agresoriaus valstybės" interesų labui — akivaizdu, kad politikas turi galvoje Rusiją. Pasak Senčenko, tokia pagalba "agresoriui" yra nusikalstama veika.

  Vienas iš šio dokumento straipsnių siūlo tokioms Krymo ir Donbaso gyventojų "kategorijoms" pripažinti kaltę, atgailauti ir atsiprašyti už padarytus "nusikaltimus".

  Pasak Senčenko, būtina laikinai atimti iš jų teisę dirbti valstybės valdžios ir savivaldos organuose, rinkimų komisijose, taip pat teisėsaugos ir teisminėse institucijose.

  Kaip teigia buvęs deputatas, atleidimo procedūra siūloma tik Krymo ir Donbaso gyventojams, nes šie žmonės "atsidūrė teritorijose, kurias kontroliuoja agresorius, be valstybės apsaugos ir esant didžiulei priešiškos propagandos įtakai".

  "Už tuos pačius veiksmus, padarytus agresoriaus labui šalies laisvoje teritorijoje, negali būti atleidimo", — pabrėžė iniciatyvos autorius.

  2014 metų pavasarį Senčenko laikinai ėjo prezidento administracijos viršininko pavaduotojo pareigas.

  Atsakydamas į Senčenkos iniciatyvą, Rusijos Valstybinės Dūmos iš Krymo deputatas Ruslanas Balbėkas sakė, kad Ukrainos politikai negalės prikišti kaltės komplekso žmonėms, kuriems nėra už ką prašyti atleidimo.

  "Oficialus Kijevas žaidžia blogą ir gerą policininką. Iš pradžių mums buvo daromos blokados, paskui užmesti sabotažininkai, o dabar jie sako, esą, atgailaukite, ir mes viską atleisime. Nesulauksite!", — sakė Balbėkas.

  Krymas buvo prijungtas prie Rusijos teritorijos 2014 metų kovą, po referendumo, kurio metu 96,77% Krymo piliečių ir 95,6% Sevastopalio gyventojų pasisakė už  prisijungimą prie Rusijos Federacijos.

  Dar šia tema

  Putinas: JAV įžūliai apgavo Rusiją Ukrainos perversmo metu
  Kijeve Sobčiak prašymą įvažiuoti į Krymą pavadino "politine šizofrenija"
  Porošenko patarėjas paūžė Kuršavelyje skambant Ukrainos himnui
  Tegai:
  Donbasas, Krymas, Kijevas, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos