10:35 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)
  77

  Pasak Teresos May ekspertizės rezultatai parodė teigiamą reakciją į kovinę nervus paralyžuojančią medžiagą, pagamintą Rusijoje

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May pareiškė, kad buvęs PŽA pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija apnuodyti kovine "Novičiok" klasės  nervus paralyžuojančia medžiaga, praneša RIA Novosti.

  Apie tai ji pranešė pirmadienį, kalbėdama parlamente.

  Jos nuomone, yra tik dvi galimos įvykio versijos.

  "Arba tai buvo tiesioginis Rusijos valstybės išpuolis prieš mūsų šalį. Arba Rusijos vyriausybė prarado nervus paralyžuojančios medžiagos kontrolę ir leido, kad ši medžiaga patektų į kitų rankas", — pareiškė May.

  Anot jos, Britanijos valdžios institucijos remiasi išvadomis, padarytomis Gynybos ministerijos laboratorijoje "Porton Down". Ji yra vos už septynių kilometrų nuo apnuodijimo vietos. Kaip pareiškė May, mėginiai, paiimti iš Skripalio, parodė teigiamą reakciją į medžiagą.

  "Remiantis mūsų duomenimis, Rusija anksčiau sukūrė šią medžiagą ir vis dar gali tai padaryti", — pabrėžė politikė.

  Be to, May teigia, kad Rusija turėtų nedelsdama pateikti išsamią informaciją apie "Novičiok" į Cheminio ginklo uždraudimo organizaciją (OPCW).

  Kaip praneša ministrė pirmininkė, pirmadienio vakarą užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas iškvietė Rusijos ambasadorių ir paprašė jo paaiškinti, kaip rusiškos gamybos medžiaga atsirado JK.

  Ministų kabineto vadovė iki antradienio pabaigos laukia pasiaiškinimų iš Maskvos. Jei to neįvyks, trečiadienį Britanijos vyriausybė nuspręs "kaip atsakyti Rusijos valstybei".

  Oficialios informacijos apie apnuodijimą medžiaga "Novičiok" nėra.

  Rusijos reakcija

  Rusijos užsienio reikalų ministerija jau reagavo į Britanijos pareiškimus. Ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pavadino nuskambėjusius žodžius "cirko šou Britanijos parlamente" ir "Grimpeno pelkėmis", kurios "ir toliau saugoja savo paslaptis".  Zacharova labrėžė, kad akivaizdu, jog britų valdžia sumanė naują informacinę ir politinę kampaniją prieš Rusiją.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė pasiūlė Londonui "nekurti naujų pasakų", o pranešti, kuo baigėsi kiti garsūs tyrimai — dėl buvusio FST karininko Aleksandro Litvinenko, oligarcho Boriso Berezovskio, verslininko Aleksandro Perepiličnogo ir daug kitų mirčių, kurie "paslaptingai mirė britų žemėje".

  Kas atsitiko

  Praėjusią savaitę buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Dabar jie abu yra ligoninėje komos būsenos.

  2006 metais buvęs PŽA pulkininkas buvo nuteistas 13 metų kalėjimo už šnipinėjimą Jungtinės Karalystės naudai. Tačiau vėliau jam suteikta malonė ir jis iškeistas į dešimt žmonių, sulaikytų JAV.  Po to jam suteiktas prieglobstis JK.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)

  Dar šia tema

  Dažniausiai lietuviai į vergystę patenka Didžiojoje Britanijoje
  Lietuvis kaltinamas žiauriu pensininkės iš Britanijos nužudymu
  Šimtai žmonių Britanijoje tapo šiuolaikinės vergovės aukomis
  Lietuvis kaip vergus išnaudojo tautiečius Didžiojoje Britanijoje
  Tegai:
  kaltinimai, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos