12:55 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Nadežda Savčenko, archyvinė nuotrauka

  Aukščiausioji rada įtaria, kad Savčenko pabėgo į Rusiją

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  114 0 0

  Išvakarėse Ukrainos saugumo tarnybos iškvietė deputatę Nadeždą Savčenko apklausai pagal Belaisvių išlaisvinimo centro "Karininkų korpusas" vadovo Vladimiro Rybanovo, įtariamo teroro išpuolių rengimu, bylą

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Įtariama, kad Aukščiausiosios Rados deputatė Nadežda Savčenko pabėgo į Rusiją, praneša Ukrainos leidinys LB.ua.

  Apie tai  leidiniui papasakojo frakcijos "Liaudies frontas" vadovo pavaduotojas Andrejus Teteruk.

  "Kaip pilietis, o ne partijos narys, teigiu, kas Nadežda Savčenko yra ne Strasbūre, o šalies-agresorės teritorijoje. Vladimiras Arjevas, ETPA viceprezidentas, patvirtino, kad jos nėra Ukrainos delegacijos sudėtyje", — pasakė jis.

  Anksčiau Ukrainos saugumo tarnyba iškvietė deputatę Nadeždą Savčenko apklausai pagal Belaisvių išlaisvinimo centro "Karininkų korpusas" vadovo Vladimiro Rybanovo, įtariamo teroro išpuolių rengimu, bylą. Tą pačią dieną ji paliko Ukrainą. Praėjusią savaitę Rubanas buvo sulaikytas, kai bandė išvažiuoti iš savarankiškai pasiskelbusios DNR į teritoriją, kurią kontruoliuoja Kijevas.

  Deputato atstovė spaudai Tatjana Protorčenko pareiškė, kad Savčenko negavo jokių kvietimų į apklausą. Be to, ji pabrėžė, kad politikė yra išvykusi darbo vizito ETPA, kur jai suplanuotas susitikimas su Europos Parlamento atstovais, nepaisant to, kad ji nėra oficiali delegacijos narė.

  Generalinis prokuroras Jurijus Lutsenko žurnalistams pareiškė, kad Savčenko, "jei ji tikrai tokia drąsi, sąžininga, kaip ji kalba begaliniuose eteriuose, rytoj (antradienį — Sputnik) turi būti Ukrainos saugumo tarnyboje".

  2016 metų kovą Savčenko nuteista kalėti 22 metus. Tiek teismo proceso metu, tiek kalėdama ji nuolatos organizavo bado streikus, neigė kaltę. Gegužės 25 dieną ji buvo paleista, iškeitus ją į du rusų karius. Vladimiras Putinas asmeniškai pasirašė malonės įsakymą Nadeždai Savčenko, po kurio jį grįžo į tėvynę. 

  Dar šia tema

  Savčenko per pusę minutės iškeikė politinę situaciją Ukrainoje
  Kremlius pakomentavo Savčenko idėją "atiduoti Krymą" mainais į Donbasą
  Savčenko nusilenkė lietuviams ir padėkojo už savo laisvę
  Savčenko: po automato žiotimis deputatai pradės geriau dirbti
  Liepą Lietuvoje lankysis Nadežda Savčenko
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Nadežda Savčenko, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos