21:59 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  159

  NATO generalinis sekretorius teigia, kad Aljanso kariuomenė stovi Baltijos regione, siekiant apsisaugoti nuo "bet kokios agresijos"

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad NATO karinių pajėgų buvimas Rytų flange neturi laiko apribojimų, skelbia "Lenkijos radijas".

  "Aljanso karinių padalinių buvimas Rytų flange neturi jokių laiko apribojimų. Jie stovės ten, kol tai bus būtina", — cituoja Stoltenbergą RIA Novosti.

  Jo teigimu, NATO kariniai padaliniai stovi regione, kad apsaugotų valstybių-narių suverenitetą nuo "bet kokios agresijos". Tuo pat metu Stoltenbergas neginčijo, kad NATO stiprinimas prie Rusijos Federacijos Vakarų sienų yra reakcija į Krymo susivienijimą su Rusija.

  Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų lūpų, dažniausiai tai sako Lenkijos ir Baltijos valstybių valdžia. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nieko nepuolė ir nesiruošia pulti. Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO tai gerai žino, bet tiesiog naudojasi proga išdėstyti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  2016 metų vasarą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje aljansas nusprendė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po NATO tarptautinį batalioną.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Ekspertas: NATO pradės "šlifuoti" "karinį Šengeną" artimiausių pratybų metu
  Švedijos ekspertai įvertino, ar NATO gali apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", NATO, Jensas Stoltenbergas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos