21:07 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  Mokiniai, archyvinė nuotrauka

  Ukrainos mokyklos gali likti be fizikos ir chemijos

  © Sputnik / Павел Лисицын
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Kol kas eksperimento būdu vietoj šių dalykų gali būti įvestas kursas "Gamtos mokslai"

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Po eksperimento dėl integruoto kurso "Gamtos mokslai" sukūrimo Ukrainos mokyklų mokymo programoje gali būti sujungtos fizika ir chemija.

  Ukrainos švietimo ministerija savo interneto svetainėje kviečia šalies mokyklas dalyvauti tyrime dėl naujo integruoto kurso įvedimo dešimtosios klasės mokiniams — "Gamtos mokslai".

  Planuojama, kad naujas kursas pakeis fiziką ir chemiją. Kurso programos jau parengtos humanitarinio, meninio ir sportinio mokymo profilio klasėms. Tačiau, jei mokiniui reikės laikyti fizikos ar chemijos egzaminus, tai pagal šį kursą jis nebus mokomas. 

  Kol kas šita iniciatyva — tik eksperimentas Ukrainos mokyklose. Apie tai, ar planuojama įdiegti kursą "Gamtos mokslai" kitose klasėse ir plačiau, kol kas nepranešama. Taip pat nenurodyta, kaip bus išsaugoti dalykai "Fizika" ir "Chemija" tiems, kurie laikys šių dalykų egzaminus, kad stotų į universitetus.

  Be fizikos ir chemijos "Gamtos mokslų" kurse bus dėstomi astronomijos, biologijos, geografijos ir netgi ekonomikos idėjos. Tuo metu lankyti profesinio meistriškumo tobulinimo kursų mokytojams nereikės.

  Dar šia tema

  Profesinėse mokyklose nebeliks daugiau nei 300 programų
  Lietuvoje startuoja iniciatyva "Nemokami muziejai – mokiniams"
  Tegai:
  mokiniai, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos