21:18 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  Ukrainos sporto sirgaliai, archyvinė nuotrauka

  Ukraina draudžia savo sportininkams dalyvauti varžybose Rusijoje

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3722

  Ukrainos sporto ministras paskelbė, kad nuo šiol ukrainiečiai negali dalyvauti jokiose sporto varžybose, kurios vyks Rusijos teritorijoje

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Ukrainos sporto ir jaunimo ministras Igorius Ždanovas pasirašė įsakymą, pagal kurį Ukrainos sportininkai negalės dalyvauti bet kokiose varžybose Rusijos teritorijoje.

  "Aš pasirašiau naują įsakymą — apie tai, kad pagal neseniai priimtą įstatymą „Dėl valstybės politikos ypatumų, siekiant užtikrinti Ukrainos valstybės suverenitetą laikinai okupuotose teritorijose Donecko ir Luhansko apskrityse" Ukrainos sportininkai nedalyvaus jokiose varžybose, vykstančiose Rusijos Federacijos teritorijoje", — paskelbė Facebook Ždanovas.

  Ministro teigimu, varžybos Rusijoje kelia pavojų Ukrainos sportininkams. Jis taip pat paragino tarptautines federacijas neskirti varžybų Rusijos Federacijos teritorijoje.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė įstatymą dėl Donbaso reintegracijos. Dokumente Rusija pavadinta "agresore", o teritorijos, kurių Kijevas nevaldo — "okupuotomis". Rusijos užsienio reikalų ministerija Ukrainos teiginius apie okupaciją vertina kaip "viešas nepagrįstas insinuacijas".

  Savarankiškai paskelbta Luhansko liaudies respublika pavadino Donbaso reintegracijos įstatymą pavėluotu bandymu įteisinti smurtą regione, Donecko liaudies respublikoje. Kijevo bandymu įteisinti kariuomenės naudojimą prieš civilius gyventojus.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš savarankiškai paskelbtas Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra vidaus Ukrainos konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Ukraina laiko Lietuvą pagrindine sąjungininke kovoje prieš "Rusijos agresiją"
  Porošenko ragina uždrausti Rusijos vėliavą visame pasaulyje
  Kijeve papasakojo, kodėl Ukraina nesistengė grąžinti Krymo
  Tegai:
  sportininkai, sportas, Ukraina, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos