10:44 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Britanija sustabdo visus dvišalius ryšius su Rusija, o aukšti pareigūnai ir karališkosios šeimos nariai neatvyks į Pasaulio čempionatą Rusijoje

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Jungtinė Karalystė išsiųs 23 Rusijos diplomatus iš šalies dėl "Skripalio bylos", sakė ministrė pirmininkė Teresa May, praneša RIA Novosti.

  Pasak jos, diplomatų išsiuntimas "pakenks Rusijos žvalgybos veiklai Didžiojoje Britanijoje daugeliui metų".

  Britanija sustabdo visus dvišalius ryšius su Rusija, o aukšti valdininkai ir karališkosios šeimos nariai neatvyks į Pasaulio čempionatą Rusijoje. Šalis taip pat atšaukė Rusijos kvietimą užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui apsilankyti Londone.

  Taip pat May paskelbė, kad Londonas sustiprins privačių orlaivių kontrolę ir patikrinimus muitinėse.

  Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė pažadėjo raginti JT Saugumo Tarybą imtis tarptautinių priemonių prieš Rusiją.

  Kas atsitiko

  Praėjusią savaitę buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Dabar jie abu yra ligoninėje komos būsenos.

  Pirmadienį Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May pareiškė, kad Skripalis ir jo dukra apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga.

  "Remiantis mūsų duomenimis, Rusija anksčiau sukūrė šią medžiagą ir vis dar gali tai padaryti", — pabrėžė politikė.

  Be to, May teigia, kad Rusija turėtų nedelsdama pateikti išsamią informaciją apie "Novičiok" į Cheminio ginklo uždraudimo organizaciją (OPCW).

  Rusijos reakcija

  Rusijos užsienio reikalų ministerija jau reagavo į Britanijos pareiškimus. Ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pavadino nuskambėjusius žodžius "cirko šou Britanijos parlamente" ir "Grimpeno pelkėmis", kurios "ir toliau saugoja savo paslaptis".  Zacharova labrėžė, kad akivaizdu, jog britų valdžia sumanė naują informacinę ir politinę kampaniją prieš Rusiją.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė pasiūlė Londonui "nekurti naujų pasakų", o pranešti, kuo baigėsi kiti garsūs tyrimai — dėl buvusio FST karininko Aleksandro Litvinenko, oligarcho Boriso Berezovskio, verslininko Aleksandro Perepiličnogo ir daug kitų mirčių, kurie "paslaptingai mirė britų žemėje".

  Vakarams reikalingas "prijaukintas ir paklusnus" Rusijos prezidentas >>>

  Tegai:
  diplomatai, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos