07:28 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Ukrainos prokuratūra teigia, kad turi duomenų, jog Savčenko ruošėsi surengti teroro išpuolį Radoje

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausios Rados deputatė, Ukrainos didvyrė Nadežda Savčenko pateko į "Taikdario" duomenų bazę kaip "teroristų bendrininkė ir tėvynės išdavikė", praneša RIA Novosti.

  Prieš tai Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenko pareiškė, kad tyrimas turi "neginčytinų įrodymų", jog Savčenko ruošė teroro išpuolį Radoje. Po šių kaltinimų Rada nutraukė Savčenko narystę Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Be to, Lucenko kreipėsi į parlamentą su prašymu leisti taikyti deputatei baudžiamąją atsakomybę, sulaikyti ją ir areštuoti.

  Reaguodama į tai, Savčenko pareiškė, kad Ukrainoje "tik tinginys neketino susprogdinti prezidento administraciją ar parlamentą". Taip pat ji pavadino Lucenko "mechanizmu Porošenko rankose" ir paragino ukrainiečius kovoti prieš valdžios savavališkus veiksmus. Be to, deputatė pasiūlė viešai apklausti ją su melo detektoriumi.

  Ukrainoje veikiantis "Taikdarys" žinomas savo skandalingomis publikacijomis, kuriose viešinami žurnalistų, DLR ir LNR šauktinių ir kitų piliečių, kurie vadinami "tėvynės išdavikais, duomenys".

  Dar šia tema

  Savčenko per pusę minutės iškeikė politinę situaciją Ukrainoje
  Kremlius pakomentavo Savčenko idėją "atiduoti Krymą" mainais į Donbasą
  Liepą Lietuvoje lankysis Nadežda Savčenko
  Tegai:
  "Taidarys", Nadežda Savčenko, Ukraina

  Svarbiausios temos