10:00 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  JTO Tarybos posėdžių salė, archyvinė nuotrauka

  JTO atšaukta Rusijos kalba apie tai, kaip ukrainiečiai pažeidžia Krymo gyventojų teises

  © AFP 2019 / FABRICE COFFRINI
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  8211

  Pagal oficialią versiją susitikimas buvo tariamai atšauktas dėl personalo streiko

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Jungtinių Tautų Organizacijoje atšaukta kalba apie tai, kad Ukrainos valdžia pažeidžia Krymo gyventojų teises, praneša RIA Novosti su nuoroda į Nuolatinės Krymo respublikos atstovybės prie Rusijos Federacijos prezidento darbo grupės tarptautiniais ir teisės klausimais vadovą Aleksandrą Molochovą.

  Molochovas ketino penktadienį 37-oje JTO Tarybos žmogaus teisių sesijoje Ženevoje sakyti kalbą apie Krymo gyventojų teises. Tačiau vėliau susirinkimas buvo atšauktas dėl darbuotojų streiko.

  Rusijos atstovas neatmeta galimybės, kad iš tikrųjų susitikimas galėjo būti atšauktas dėl Ukrainos delegacijos pozicijos, kuri stengėsi visais įmanomais būdais nutraukti susitikimą, Molochovui paskelbus, jog jis turi Kijevo nusikaltimų prieš Krymą įrodymų.

  Anot Molochovo,  šaltinis Ženevoje skelbia, kad JT biuro personalo darbuotojų profsąjungos nariai pastebėti susitikę su Ukrainos delegacijos atstovais viename iš Ženevos restoranų.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Ukrainos URM pasiūlė nutraukti sutartį dėl draugystės su Rusija
  Ukraina draudžia savo sportininkams dalyvauti varžybose Rusijoje
  Ukrainos ministras apalpo po žodžių apie Rusiją
  Tegai:
  Ukraina, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Ženeva

  Svarbiausios temos