09:20 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  255

  Pentagono atstovas pripažino, kad Amerika kol kas neturi apsiginklavimo, galinčio pasipriešinti Rusijos hipergarsiniam ginklui, apie kurį kovo pradžioje paskelbė Putinas

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. JAV neturi atitinikamo ginklo pasipriešinti Rusijos hipergarsinei ginkluotei, paskelbė "Buisness Insider" JAV kariuomenės strateginės vadovybės pirmininkas Džonas Haitenas.

  Kalbėdamas Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdyje, Haitenas teigė kad, anot jo, JAV neturi apsaugos priemonių prieš hipergarsinį Rusijos ginklą. Jo teigimu, vienintelis apsisaugojimo būdas — sutramdymo pajėgos, kurios apima "branduolinę triadą" (tarpkontinentinės raketos, strateginiai povandeniniai laivai ir bombonešiai) ir kitus branduolinius pajėgumus.

  Kovo 1-ąją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Parlamento aukštuosiuose rūmuose, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė. Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus. Be to,  Rusijos prezidentas pristatė vaizdo įrašą apie tai, kaip naudojamas strateginės paskirties raketų kompleksas "Avangard", kuris, anot Putino, tarsi "ugnies kamuolys" gali sunaikinti taikinius iš kosmoso".

  Ekspertų manymu, tokio Rusijos apsiginklavimo atsiradimas padarys visa JAV priešraketinę gynybos sistemą nenaudinga.

  Savo kalbos metu Putinas pabrėžė, kad Rusija neketina niekam grasinti arba pulti, o naujas apsiginklavimas skirtas " šalies saugumui užtikrinti". Vėliau Putinas paaiškino, kad Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą tik atsakydama į puolimą.

  Vasario pradžioje Pentagonas paskelbė naują JAV branduolinę doktriną. Pagal šį dokumentą, amerikiečiai ketina panaudoti visame pasaulyje aviaciją, galinčią gabenti branduolinius šovinius, tame tarpe ir F-35 orlaivius. Maskvoje teigiama, kad nauja Amerikos branduolinė doktrina yra antirusiško pobūdžio.

  Dar šia tema

  Lavrovas: JAV rengia Europą branduolinio ginklo prieš Rusiją naudojimui
  JAV branduolinis ginklas Rytų Europai — išsigelbėjimas ar grėsmė?
  JAV Rusijai sutramdyti kuria naują branduolinę kovinę galvutę
  Tegai:
  hipergarsinė raketa, apsiginklavimas, Pentagonas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos