10:36 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos premjerė Briuselyje ketina pareikšti, kad Rusija kelia "grėsmę visai Europai", rašo "Bloomberg"

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Didžioji Britanija ketina artimiausiomis savaitėmis įtikinti ES šalis sekti jų pavyzdžiu ir išsiųsti Rusijos diplomatus dėl "Skripalio bylos", praneša "Bloomberg" su nuoroda į šaltinius, susipažinusius su situacija.

  Norėdamas tai padaryti, Londonas siūlo pagrindiniams sąjungininkams Europoje žvalgybos duomenis dėl Pagrindinės žvalgybos agentūros karininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo, teigiama straipsnyje. Be to, pasak aukšto britų pareigūno, ketvirtadienį šalies ministrė pirmininkė Teresa May ketina paskelbti ES, kad Maskva kelia "grėsmę visai Europai."

  Taigi, May tikisi įtikinti Europos kolegas išreikšti solidarumą ir sugriežtinti kritiką Maskvai dėl kaltinimų Rusijai panaudojus nervus paralyžuojančią medžiagą.

  Vienas iš "bausmės" variantų — didelio masto Rusijos diplomatų išsiuntimas

  iš Vakarų šalių ambasadų, praneša "Bloomberg".

  Skripalio byla

  Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai pablogėjo dėl buvusio PŽA pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo.

  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Londonas išsiuntė iš šalies 23 Rusijos diplomatus ir užšaldė dvišalius aukščiausio lygio santykius. Atsakydama į tai Maskva paskelbė personomis non grata 23 Britanijos ambasados darbuotojus ir atšaukė susitarimą atidaryti generelinį konsulatą Sankt Peterburge.

  Vladimiras Putinas skelbia, kad Rusija neturi cheminio ginklo — jis buvo sunaikintas prižiūrint tarptautiniams stebėtojams.

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija tvirtina, kad JK atlieka cheminio ginklo bandymus
  Išsiunčiami diplomatai išvyko iš Rusijos ambasados Londone
  Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
  Rusija taip pat išsiunčia 23 Britanijos diplomatus
  Maskva greitai išsiųs Britanijos diplomatus
  Tegai:
  diplomatai, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos