21:32 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė ruošiasi išsiųsti iš Lietuvos "rusų šnipus" po diplomatine priedanga

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  13415

  Briuselyje žurnalistų paklausta, kaip ji vertina Jungtinės Karalystės sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatus, Lietuvos prezidentė svarsto išsiųsti iš šalies čia dirbančius Rusijos žvalgybos pareigūnus, veikiančius po diplomatine priedanga

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Ketvirtadienį Briuselyje prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad Lietuva svarsto išsiųsti iš šalies Rusijos žvalgybos pareigūnus, dirbančius po diplomatine priedanga. Tai būtų galimas Lietuvos atsakas į Skripalio nunuodijimo istoriją Didžiojoje Britanijoje.

  Grybauskaitė teigė žurnalistams, kad Lietuva gali pasinaudoti įvairiomis priemonėmis, atsakydama į buvusio britų dvigubo šnipo apnuodijimą, rašo "Associated Press". Tačiau Lietuvos vadovė išskyrė identifikuotų Rusijos žvalgybos pareigūnų išsiuntimą bei galimybę išplėsti Magnickio sąrašą. Taip pat Grybauskaitė teigė, kad, jos manymu, rusų žvalgybos tinklo ardymas yra bendra Europos užduotis. "Sprendimas dėl "rusų šnipų" išsiuntimo bus priimtas artimiausiu metu, sakė Briuselyje", pareiškė Grybauskaitė.

  Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai pablogėjo dėl buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.  Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  Tegai:
  šnipinėjimas, Dalia Grybauskaitė, Briuselis

  Svarbiausios temos