11:01 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  312

  "Persona non grata" Anglijoje paskelbtas TSRS žvalgybos veteranas pavadino juokingu Grybauskaitės pasisakymą apie rusų žvalgybos tinklo ardymą Europoje

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Sovietų žvalgybos veteranas, rašytojas ir publicistas Michailas Liubimovas, kurį 1965 metais Anglija paskelbė "persona non grata", pavadino juokingu Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą dėl galimybės panaikinti Rusijos žvalgybos tinklą Europoje, praneša RIA Novosti.

  Ketvirtadienį Grybauskaitė Briuselyje teigė žurnalistams, kad Lietuva gali pasinaudoti įvairiomis priemonėmis, atsakydama į buvusio britų dvigubo šnipo apnuodijimą. Taip pat Grybauskaitė teigė, kad, jos manymu, rusų žvalgybos tinklo ardymas yra bendra Europos užduotis.

  "Na, kaip galima išardyti? Tai tiesiog juokinga", — sakė Liubimovas.

  Jo teigimu, Grybauskaitės pareiškimas yra Vakarų vykdomos kovos su Rusija kampanijos dalis, kurioje mažos šalys, tokios kaip Lietuva, visais įmanomais būdais mėgina įtikti Vakarų lyderiams.

  Lietuva ir dar maždaug dešimt ES valstybių, kurios smerkia Skripalio apnuodijimą Didžiojoje Britanijoje, ketina nuo kitos savaitės pradėti "diplomatais apsimetančių Rusijos žvalgybos pareigūnų" išsiuntimo procedūrą.

  Be to, artimiausiu metu Europos Sąjunga mėnesiui konsultacijoms ketina atšaukti savo ambasadorių Maskvoje.

  Europos Sąjungos lyderiai smerkia cheminę ataką Jungtinėje Karalystėje ir dėl jos kaltina Rusiją. O pasikėsinimas į buvusio dvigubo agento ir jo dukters gyvybes panaudojant cheminį ginklą vertinamas kaip rimta grėsmė visos Europos Sąjungos saugumui.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.  Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Sekmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad visi kaltinimai dėl Skripalio apnuodijimo yra niekai, nes niekas neleistų sau padaryti tokį išpuolį  prieš pat prezidento rinkimus ir Pasaulio futbolo čempionatą. Putinas pabrėžė, kad Rusija neturi cheminio ginklo — jis buvo sunaikintas prižiūrint tarptautiniams stebėtojams. Be to, jis dar kartą pabrėžė, kad Rusija pasiruošusi kartu tirti Skripalio bylą, tačiau nėra iniciatyvos iš kitos pusės.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
  Rusija taip pat išsiunčia 23 Britanijos diplomatus
  Britanijos premjerė įvardijo medžiagas, kuriomis apnuodijo Skripalį
  Tegai:
  Rusijos žvalgyba, rusų šnipai, diplomatai, žvalgyba, Michailas Liubimovas, Dalia Grybauskaitė, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos