13:12 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Europos parlamento pastatas, archyvinė nuotrauka

  Times: beveik 20 Europos šalių planuoja išsiųsti Rusijos diplomatus

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  6012

  Briuselyje vykusiame ES valstybių vadovų susitikime Britanijos ministrei pirmininkei Teresai May pavyko įtikinti savo kolegas sukoordinuoti "atsaką" Rusijai "Skripalio bylos" fone

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Beveik dvidešimt Europos šalių ketina išsiųsti Rusijos diplomatus dėl buvusio Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūno pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo, praneša RIA Novosti su nuoroda į britų laikraštį "Times".

  Anot leidinio, toks "precedento neturintis" Rusijos diplomatinių atstovų išsiuntimo raundas gali prasidėti pirmadienį — kovo 26 dieną planuojama atšaukti iš Rusijos ES ambasadorių Rusijoje Markusą Edererą keturias savaites truksiančioms konsultacijoms.

  Kaip rašo "Times", nenurodydamas informacijos šaltinio, Rusijos išsiuntimo diplomatų kampanijoje ketina dalyvauti Prancūzija, Vokietija, Lenkija, Airija, Nyderlandai, Estija, Latvija, Lietuva, Bulgarija, Čekija ir Danija.

  Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos ministrei pirmininkei Teresai May Briuselyje vykusiame ES valstybių vadovų susitikime pavyko įtikinti savo kolegas duoti Maskvai "ryžtingą atsaką" ir suderinti savo veiksmus Skripalio nunuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga Solsberyje bylos fone.

  Londonas kaltina Rusiją prisidėjus prie incidento su Skripaliu. Maskva atmeta visus kaltinimus ir teigia, kad Didžioji Britanija nepateikė jokių realių įrodymų.

  Skripalio byla

  Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai pablogėjo dėl buvusio PŽA pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos nunuodijimo.

  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Londonas išsiuntė iš šalies 23 Rusijos diplomatus ir užšaldė dvišalius aukščiausio lygio santykius. Atsakydama į tai Maskva paskelbė personomis non grata 23 Britanijos ambasados darbuotojus ir atšaukė susitarimą atidaryti generelinį konsulatą Sankt Peterburge.

  Vladimiras Putinas skelbia, kad Rusija neturi cheminio ginklo — jis buvo sunaikintas prižiūrint tarptautiniams stebėtojams.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė ruošiasi išsiųsti iš Lietuvos "rusų šnipus" po diplomatine priedanga
  Žiniasklaida: Londonas ketina įtikinti ES šalis išsiųsti Rusijos diplomatus
  Išsiunčiami diplomatai išvyko iš Rusijos ambasados Londone
  Rusijos URM papasakojo, kurios šalys galėtų būti "Novičiok" tiekejais
  "The Telegraph" pranešė apie naujas detales "Skripalio byloje"
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Rusija

  Svarbiausios temos