20:07 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Planą pastatyti paminklą valdžios institucijos patvirtino praėjusių metų gegužę; pagrindine aplinkybe, sutrukdžiusia įgyvendinti ankstesnius susitarimus, tapo Rusijos ir Amerikos santykių pablogėjimas

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Elizabeth miesto Šiaurės Karolinoje valdžia atsisakė statyti paminklą tarybiniams lakūnams, žuvusiems per Antrąjį pasaulinį karą, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Associated Press".

  Agentūra praneša, kad sprendimas statyti  paminklą patvirtintas dar praėjusių metų gegužę. Rusija turi prisiimti visas gamybos išlaidas, o Amerika — teritorijos aplinktvarkos.

  Paminklas turėjo būti skirtas tarybiniams lakūnams, kurie dalyvavo mokymuose projekte „Zebra", apie kurį tapo žinoma tik 2013 metais, kai buvo išslaptinti dokumentai. Jis turėjo įamžinti karių, žuvusių 1945 metais skrydžio lėktuvu amfibija į TSRS metu, atminimą.

  Vis dėlto naujojo balsavimo metu penki miesto trybos nariai pasisakė prieš paminklo statybą, iniciatyvą palaikė trys. Anksčiau pasiektos sutartys buvo pažeistos pablogėjus santykiams tarp Vašingtono ir Maskvos.

  Miesto tarybos narė Anita Hammer pabrėžė, kad nepaisant projekto tikslo — pagerbti didvyrių, žuvusių per Antrąjį pasaulinį karą, atmintį, o taip pat atsižvelgiant į tai, kad amerikiečių kariai, kurie taip pat dalyavo šiame kare ir palaidoti Rusijoje, "dabar kitokie laikai".   

  Dar šia tema

  Rusija grasina Vilniui atsaku už tarybinio paminklo demontavimą
  Demontuotas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Rusijos ambasada: Lietuva ieško pretekstų nugriauti tarybinius paminklus
  Marijampolės rajone vėl išniekintas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Socialinių tinklų naudotojai pranešė apie tarybinio paminklo išniekinimą
  Tegai:
  tarybinis paminklas, JAV

  Svarbiausios temos