10:49 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

  Vokietija išdavė visus dokumentus "Nord Stream-2" statyboms

  © Photo: nord-stream2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (173)
  7630

  Kompanija "Nord Stream 2 AG" gavo leidimus statyboms ir dujotiekio eksploatacijai Vokietijos ekonominėje erdvėje

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Vokietija išdavė visus leidimus "Nord Stream-2" statyboms, praneša projekto operatorius "Nord Stream 2 AG".

  "Šiandien kompanija "Nord Stream 2 AG" gavo leidimą dujotiekio statyboms ir eksploatacijai Vokietijos ekonominėje erdvėje. Federalinė laivybos ir hidrografijos tarnyba išdavė leidimą statyti 30 kilometrų ruožą pagal Vokietijos Federacinės Respublikos kalnakasybos įstatymą", — rašoma pranešime.

  Sausio pabaigoje Vokietija patvirtino "Nord Stream-2" jūros ruožo statybas ir eksploataciją šalies teritoriniuose vandenyse bei žemės ruožo statybas. Dabar įmonė turi visus reikalingus leidimus statyti dujotiekį Vokietijos teritorijoje.

  "Džiaugiamės, kad buvo gauti visi reikalingi leidimai Vokietijos ruožui, kurio bendras ilgis yra 85 kilometrai", — teigia bendrovės vadovas, atsakingas už leidimo Vokietijoje gavimą Jensas Lange.

  Anksčiau Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Moraveckis išreiškė viltį, kad "Nord Stream-2" bus aprobotas. Jis sakė, kad kalbėjo su daugelio Europos šalių, įskaitant Vokietijos kanclerę Angela Merkel, premjerais ir, anot jo, "visi supranta, kad kažkas šioje sutartyje yra ne taip".

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".
  Keletas šalių kritikuoja projektą, ypač Ukraina ir JAV, kurios suinteresuotos užtikrinti, kad "Nord Stream-2" nebūtų įgyvendintas. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas tikisi eksportuoti SGD į Europą.

  Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardai eurų. Vienintelis "Nord Stream 2 AG" akcininkas yra "Gazprom" ir finansuoja 50% projekto išlaidų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (173)

  Dar šia tema

  Toom: JAV naudoja bet kokį pretekstą, kad nutrauktų "Nord Stream-2" statybas
  Estijoje pasiūlė "nubausti" Rusiją "Nord Stream-2" statybų sustabdymu
  Suomijos ekologai aukštai įvertino "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos