09:15 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  34

  Anot Aukščiausiosios Rados pirmosios vicepirmininkės, Ukraina neišsiunčia Rusijos diplomatų, nes diplomatiniai santykiai tarp dviejų šalių jau "sumažinti iki minimumo"

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados pirmoji vicepirmininkė Irina Geraščenko savo Facebook paskyroje papasakojo, kokios pasekmės laukia Kijevo po Rusijos diplomatų išsiuntimo.

  Anot jos, šalies valdžios institucijos turi būti pasirengusios tam, kad Maskva atsakydama išsiųs Ukrainos diplomatus, kas "labai apsunkintų" kelių Rusijos liksiančių konsulų darbą. Geraščenko yra įsitikinusi, kad tai prives prie didelio krūvio ir spaudimo.

  Šiuo atžvilgiu ji pabrėžė, kad Kijevas tikisi didesnės Europos partnerių paramos ir pasaulio bendruomenės noro daryti papildomą įtaką Maskvai.

  Anksčiau Geraščenko pareiškė, kad Ukraina neišsiunčia Rusijos diplomatų, nes diplomatiniai santykiai tarp dviejų šalių jau "sumažinti iki minimumo".

  Kovo 26 dieną 16 ES valstybių, JAV, Kanada, Norvegija, Ukraina ir kelios kitos šalys priėmė sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatus iš savo šalių dėl įvykio Solsberio mieste.

  Pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją iškviestam Rusijos ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui įteikta nota, kurioje pareikšta, kad iš Lietuvos turi būti išsiunčiami trys Rusijos diplomatai.

  Vėliau Udalcovas teigė, kad Lietuva nesuteikė jam jokių įrodymų, jog išsinčiami Rusijos diplomatai vykdė Lietuvoje šnipinėjimo veiklą. Ambasadorius pabrėžė, kad pasiteiravo Lietuvos URM atstovų, ar jie turi įrodymų, jog Rusija yra prisidėjusi prie Skripalio nunuodijimo, tačiau atsakymo taip pat negavo.

  Londonas kaltina Rusiją buvusio GRU pareigūno Sergejaus Skripalio ir jo dukros nunuodijimu.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.  Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Kovo 18 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad visi kaltinimai dėl Skripalio apnuodijimo yra niekai, nes niekas neleistų sau tokio prieš pat prezidento rinkimus ir Pasaulio futbolo čempionatą. Putinas pabrėžė, kad Rusija neturi cheminio ginklo — jis buvo sunaikintas prižiūrint tarptautiniams stebėtojams. Be to, jis dar kartą pabrėžė, kad Rusija pasiruošusi kartu tirti Skripalio bylą, tačiau nėra iniciatyvos iš kitos pusės.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  Times: beveik 20 Europos šalių planuoja išsiųsti Rusijos diplomatus
  Grybauskaitė ruošiasi išsiųsti iš Lietuvos "rusų šnipus" po diplomatine priedanga
  Išsiunčiami diplomatai išvyko iš Rusijos ambasados Londone
  Rusija taip pat išsiunčia 23 Britanijos diplomatus
  Tegai:
  diplomatai, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina

  Svarbiausios temos