20:26 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Lenkijos oro gynyba jau 2022 metais bus apsaugota dviejomis JAV oro gynybos sistemos "Patriot" baterijomis

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Pirmosios "Patriot" oro gynybos sistemos bus pristatytos į Lenkiją 2022 metais,  interviu Lenkijos televizijai sakė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Moraveckis.

  "Pirmosios "Patriot" sistemos atvyks į Lenkiją 2022 metais, ir dar papildomai 2024 metais. Tai sistemos, kurios užtikrins precedentinį mūsų dangaus saugumą", — cituoja Lenkijos premjerą RIA Novosti.

  Praeitą savaitę buvo pasirašytas kompensacinis sandoris dėl "Patriot" tiekimo Lenkijai.

  2017 metų birželio pradžioje Lenkijos ir JAV gynybos ministerijos pasirašė susitarimą dėl "Patriot" tiekimo Varšuvai. Dokumentai buvo pasirašyti, kai Lenkijoje lankėsi JAV prezidentas Donaldas Trampas. Dižokumenter teigiama, kad sistemos bus atgabentos į Lenkiją 2022 metais. Planuojama, kad pirmajame etape į Lenkiją bus atvežtos dvi "Patriot" betrijos su raketomis "PAC-3 MSE" bei su valdymo ir ryšių sistemos "IBCS" elementais.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną. Vieną batalioną paprastai sudaro nuo 500 iki 1 tūkstančio karių.

  Lietuva pernai spalio mėnesį už daugaiu nei 100 milijonų eurų nupirko iš Norvegijos vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas "NASAMS".

  Oro gynyba yra viena iš silpniausių Baltijos šalių vietų karine prasme. Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu turi tik trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemas, jos siekia 3-5 kilometrus.

  Dar šia tema

  Rusija išbandė naują raketų gaudyklę
  Baltijos regione Rusija turi karinį pranašumą
  Karoblis: jau 2018 metais Baltijos šalys išspręs oro gynybos problemą
  Tegai:
  "Patriot", Lenkija

  Svarbiausios temos