03:16 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Federalinis administracinis teismas Leipcige leido drausti automobilių eismą Štutgarte, Hamburge bei Diuseldorfe, kur itin didelė oro tarša, dėl to labai krito naudotų dyzelinių automobilių kainos

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Vokietijos aplinkosaugos organizacijos jau seniai kovoja už tai, kad miestuose, kuriuose oro tarša smarkiai viršija leistinas Europos normas, būtų draudžiama važiuoti dyzeliniais automobiliais, praneša LRT.

  Reikalaujama, kad draudimai įsigaliotų miestų centruose ir judriose greitkelių atkarpose. Aplinkosaugos organizacija ''Deutsche Umwelthilfe'' teismuose to reikalauja net 45 šalies miestuose. 

  Paskelbti pirmosios apklausos po šio teismo sprendimo rezultatai. EURO 5 standarto dyzelinių automobilių paklausa smarkiai krito. Šių automobilių kainos krito nuo 30 iki 50 proc., trečdalis jų parduota 10-30 proc. pigiau, dauguma prekeivių jų visai nebegalėjo parduoti, nors prieš trejus metus buvo galima įsigyti naujų EURO 5 standarto automobilių. 

  Net ir naujesni EURO 6 standarto dyzeliniai automobiliai sulaukia nedaug pirkėjų. Todėl Vokietijos automobilių prekeiviai kelia reikalavimus gamintojams, kurie turėtų modifikuoti ne tik programinę, bet ir techninę senesnių dyzelinių automobilių įrangą, kad šie atitiktų normas. Tačiau tai automobilių gamintojams yra per brangu. 

  Tuo tarpu dauguma Lietuvoje užregistruotų automobilių yra varomi dyzelinu. Juos lietuviai renkasi, nesvarstydami apie oro teršimą, nes degalų sąnaudos yra gerokai mažesnės.

  Dar šia tema

  "Swedbank" įvardijo, kiek lėšų lietuviai skiria automobiliams įsigyti
  Ukraina prašo Lietuvos pagalbos kovoje su "eurobliachomis"
  Lietuvoje stiprinama autoservisų kontrolė
  "Regitra" įspėja: iš Vokietijos plūstelėjo automobilių, pripažintų atliekomis
  Tegai:
  dyzeliniai automobiliai, automobilių pirkimas, aplinkos užteršimas, aplinkos saugojimas, Vokietija

  Svarbiausios temos