00:21 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

  "Naftogaz" pavadino Vokietijos sprendimą dėl "Nord Stream-2" tikėtinu

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (165)
  3210

  Išvakarėse "Nord Stream 2 AG" gavo iš Vokietijos visus reikalingus leidimus dujotiekio statybai ir eksploatacijai Vokietijos teritorijoje

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Ukrainos "Naftogaz" pavadino "North Stream-2" leidimų išdavimą Vokietijai nemaloniu, tačiau tikėtinu sprendimu, teigiama bendrovės Facebook.

  "Atoveiksmis… (Vokietijos sprendimas — Sputnik) nesustabdo. Geriausia apsauga Ukrainai, kuri padės mums ir mūsų sąjungininkams, — dujų rinkos reformos užbaigimas", — pareiškė "Naftogaz".

  Išvakarėse bendrovė "Nord Stream 2 AG" gavo iš Vokietijos Federacinės Respublikos visus leidimus statyti ir eksploatuoti dujotiekį "Nord Stream-2" Vokietijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Sausio pabaigoje Vokietija patvirtino "Nord Stream-2" jūros ruožo statybas ir eksploataciją šalies teritoriniuose vandenyse bei žemės ruožo statybas. Dabar įmonė turi visus reikalingus leidimus statyti dujotiekį Vokietijos teritorijoje.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Artimiausiu metu "Nord Stream 2 AG" planuoja gauti leidimus iš likusių keturių šalių — Rusijos, Švedijos, Danijos ir Suomijos.

  Kelios šalys kritikuoja projektą, ypač Ukraina ir JAV, kurios suinteresuotos užtikrinti, kad "Nord Stream-2" nebūtų įgyvendintas. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas tikisi eksportuoti SGD į Europą.

  Lietuvos valdžia ne kartą teigė, kad "Nord Stream" — 2" tariamai neturi ekonominio pagrindo ir yra geopolitinis projektas, kuriuo bandoma padaryti Europą visiškai priklausomą nuo Rusijos dujų ekonominio ir politinio spaudimo.

  Anksčiau Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Moraveckis išreiškė viltį, kad "Nord Stream-2" bus aprobuotas. Jis sakė, kad kalbėjo su daugelio Europos šalių, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, premjerais ir, anot jo, "visi supranta, kad kažkas šioje sutartyje yra ne taip".    

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (165)

  Dar šia tema

  Vokietija išdavė visus dokumentus "Nord Stream-2" statyboms
  Toom: JAV naudoja bet kokį pretekstą, kad nutrauktų "Nord Stream-2" statybas
  Estijoje pasiūlė "nubausti" Rusiją "Nord Stream-2" statybų sustabdymu
  Suomijos ekologai aukštai įvertino "Nord Stream-2"
  Vokietija nesusieja savo dalyvavimo "Nord Stream-2" su "Skripalio byla"
  Tegai:
  Nord Stream-2, Nord Stream 2 AG, Vokietija, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos