07:41 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Aukščiausiosios Rados narė Nadežda Savčenko Facebook pasidalino vaizdo įrašu, pavadintu "kartu mes pakeisime politinę sistemą"

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados narės Nadeždos Savčenko Facebook paskyroje pasirodė "priešrinkiminis" vaizdo įrašas.

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip Savčenko stovi prie lango, po to persirengia karine uniforma ir kariniais batais.

  "Reikia veikti užbėgant įvykiams į priekį. Aš žinau, ką reikia daryti ir  jau priėmiau sprendimą. Ateis laikas, ir aš tapsiu jūsų kandidate į prezidentus. Bet jūsų sprendimo man reikia jau šiandien", — sakoma vaizdo įraše.

  "Kartu mes pakeisime politinę sistemą! Vilties yra!", — skamba vaizdo įrašo pavadinimas.

  Anksčiau Savčenko pareiškė, kad ji yra pasirengusi balotuotis į prezidento postą, jei žmonės ją palaikys.

  Dabar deputatė yra sulaikyta dviem mėnesiams. Ukrainos generalinė prokuratūra įtaria, kad Savčenko ketino surengti parlamente teroro išpuolį. Savčenko gresia laisvės atėmimas nuo penkerių metų iki gyvos galvos.

  Savčenko advokatas pirmadienį padavė apeliacinį skundą dėl jos arešto, kuriame pareikalavo taikyti deputatei kitą kardomąją priemonę.

  Kaltinimai Savčenko atžvilgiu pasirodė po to, kai buvo sulaikytas Karinių belaisvių išvadavimo centro vadovas Vladimiras Rubanas, kuris su didele ginklų partija bandė išvažiuoti iš Donecko liaudies respublikos į Kijevo valdomą teritoriją.

  Pati Savčenko patvirtino, kad eksportavo ginklus iš Donbaso ir kūrė planus sunaikinti Vyriausybės kvartalą Kijeve. Pasak jos, visa tai buvo "politinė provokacija", kad "parodytų valdžiai, kad jie taip pat yra mirtingi".

  Anksčiau Savčenko Rusijoje gavo 22 metus laisvės atėmimo byloje dėl Rusijos žurnalistų nužudymo Donbase. Po dviejų mėnesių Rusijos vadovas Vladimiras Putinas suteikė jai malonę, ir ji grįžo į gimtinę, kur tapo Aukščiausiosios Rados deputate.

  Be to, skandalinga Ukrainos svetainė "Taikdarys" įtraukė Savčenko į savo duomenų bazę kaip "teroristų bendrininkę ir tėvynės išdavikę".

  Dar šia tema

  Kijevo teismas dviem mėnesiams sulaikė Savčenko
  Aukščiausioji rada įtaria, kad Savčenko pabėgo į Rusiją
  Savčenko per pusę minutės iškeikė politinę situaciją Ukrainoje
  Kremlius pakomentavo Savčenko idėją "atiduoti Krymą" mainais į Donbasą
  Savčenko nusilenkė lietuviams ir padėkojo už savo laisvę
  Savčenko: po automato žiotimis deputatai pradės geriau dirbti
  Tegai:
  vaizdo įrašas, Facebook, Nadežda Savčenko, Ukraina

  Svarbiausios temos