05:36 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Anksčiau deputatės gynyba pateikė skundą Apeliaciniam teismui dėl jos arešto ir reikalavo skirti kitą kardomąją priemonę

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Ukrainos Apeliacinis teismas priėmė sprendimą palikti galioti areštą Aukščiausiosios Rados deputatei Nadeždai Savčenko, pranešė RIA Novosti.

  Ukrainos Generalinės prokuratūros duomenimis, Savčenko ketino surengti parlamente teroro išpuolį. Jai gresia laisvės atėmimas nuo penkerių metų iki gyvos galvos.

  Praėjusį ketvirtadienį Ukrainos aukščiausiosios Rados deputatai balsavo, kad iš Savčenko būtų atimta parlamentinė neliečiamybė ir ji būtų suimta. Netrukus po to ją sulaikė Nacionalinės saugumo pajėgos. Ukrainos generalinė prokuratūra teigia, kad Savčenko ir jos šalininkai ketino surengti teroro išpuolį Radoje ir Vyriausybės kvartale. Jai gresia įkalinimas iki gyvos galvos. Deputatės gynyba pateikė skundą Apeliaciniam teismui dėl jos arešto ir reikalavo skirti kitą kardomąją priemonę.

  "Apeliaciniai gynėjų skundai dėl Savčenko interesų nebus patenkinti", — ketvirtadienį sakė pirmininkaujantis teisėjas.

  Teismo sprendimas negali būti apskųstas.

  Be to, kaltintojai pareikalavo, kad Savčenko teismo procesas būtų atviras. Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad bylos nagrinėjimas gali vykti uždaru režimu. Nors pagal Ukrainos įstatymus visi teismo procesai yra atviri, tačiau daugeliu atvejų, numatytų įstatymo, jie gali būti uždari.

  Savčenko pateikti kaltinimai po to, kai buvo sulaikytas Karinių belaisvių išvadavimo centro vadovas Vladimiras Rubanas, kuris su didele ginklų partija bandė išvažiuoti iš Donecko liaudies respublikos į Kijevo valdomą teritoriją.

  Pati Savčenko patvirtino, kad eksportavo ginklus iš Donbaso ir kūrė planus sunaikinti Vyriausybės kvartalą Kijeve. Pasak jos, visa tai buvo "politinė provokacija", kad "parodytų valdžiai, kad jie taip pat yra mirtingi".

  Anksčiau Savčenko Rusijoje nuteista 22 metams laisvės atėmimo byloje dėl Rusijos žurnalistų nužudymo Donbase. Po dviejų mėnesių Rusijos vadovas Vladimiras Putinas suteikė jai malonę ir ji grįžo į gimtinę, kur tapo Aukščiausiosios Rados deputate.

  Be to, skandalinga Ukrainos svetainė "Taikdarys" įtraukė Savčenko į savo duomenų bazę kaip "teroristų bendrininkę ir tėvynės išdavikę".

  Dar šia tema

  Socialiniuose tinkluose pasirodė "priešrinkiminis" Savčenko vaizdo įrašas
  Kijevo teismas dviem mėnesiams sulaikė Savčenko
  Ukrainoje sulaikyta Savčenko
  Savčenko įrašyta į bazę "Taikdarys" kaip "tėvynės išdavikė"
  Tegai:
  areštas, Nadežda Savčenko, Ukraina

  Svarbiausios temos