18:11 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas pasiūlė Putinui susitikti Vašingtone

  © AP Photo / Matt Rourke
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)
  8830

  Kovo 20 dieną telefoninio pokalbio su Vladimiru Putinu metu Donaldas Trampas pasiūlė dvišalį susitikimą Vašingtone, papasakojo prezidento patarėjas Jurijus Ušakovas

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik.  Amerikos prezidentas Donaldas Trampas pasiūlė Vladimirui Putinui surengti dvišalį susitikimą Vašingtone, praneša RIA Novosti.

  ''Jei viskas klostysis sėkmingai, tikiuosi, kad amerikiečiai neatsisakys savo ketinimo aptarti galimybę surengti vadovų susitikimą. Kai mūsų prezidentai kalbėjosi telefonu, Trampas pirmąjį susitikimą pasiūlė surengti Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose",— pareiškė Ušakovas trumposios konferencijos metu.

  Tačiau jis pabrėžė, kad tokio susitikimo galimybė pirmojoje metų pusėje nenumatyta.

  ''Šio konstruktyvaus, dalykiško pokalbio metu buvo aptarta daug klausimų. Deja, netrukus įvyko eilinis nesusipratimas mūsų dvišaliuose santykiuose — išsiųsti 60 diplomatų, uždarytas generalinis konsulatas. Atsakydama, Rusija buvo priversta adekvačiai reaguoti ir dėl šios priežasties po kovo 20-osios į klausimas apie šalių lyderių susitikimą daugiau nebuvo keliamas", — sakė Ušakovas.

  Rusijos ir JAV lyderiai buvo asmeniškai susitikę du kartus. Praėjusių metų liepos mėnesį G20 susitikimo Hamburge metu jie aptarė dvišalių santykių problemas, Sirijos ir Ukrainos krizę. Lapkritį Putinas ir Trampas kalbėjosi ATES susitikimo Danange metu. Tuomet jie patvirtino bendrą pareiškimą dėl Sirijos. Vėliau valstybių vadovai keletą kartų kalbėjosi telefonu.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (230)

  Dar šia tema

  Trampas patvirtins Pabaltijo "sėkmės istoriją"
  Trampas paskelbė apie kosminės kariuomenės JAV sukūrimą
  Trampas atleido Reksą Tilersoną
  Politologas: Trampas kalba apie RF "grėsmę", kad pasiteisintų prieš rinkėjus
  Tegai:
  susitikimas, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Vašingtonas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos