14:18 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  135

  Anksčiau JK premjerė Mei apkaltino Maskvą, kad Sergejus Skripalis buvo nunuodytas "Novičiok" medžiaga, kurią gamino Rusija

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Didžiosios Britanijos specialistai nesugebėjo nustatyti nervus paralyžiuojančios medžiagos, kuria buvo nunuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, kilmės, praneša RIA Novosti su nuoroda į laboratorijos "Porton Down" atstovus.

  Laboratorijos vadovas patvirtino, kad gauti mėginiai buvo identifikuojami kaip "Novičiok" tipo nuodinga medžiaga (pagal Britanijos terminologiją).

  "Mes tiksliai nenustatėme, kur ji buvo pagaminta, bet perdavėme mokslinę informaciją vyriausybei, kuri panaudojo daugybę kitų šaltinių, kad padarytų atitinkamas išvadas", — teigė "Porton Down" vadovas.

  Anot Anglijos nacionalinės sveikatos tarnybos, Sergejaus Skripalio būklė tebėra kritinė, tačiau stabili, jo dukra Julija, kuri praėjusią savaitę atsigavo, yra stabili.

  Skripalio byla

  Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai pablogėjo dėl buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimo.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Londonas išsiuntė iš šalies 23 Rusijos diplomatus ir užšaldė dvišalius aukščiausio lygio santykius. Atsakydama į tai Maskva paskelbė personomis non grata 23 Britanijos ambasados darbuotojus ir atšaukė susitarimą atidaryti generelinį konsulatą Sankt Peterburge.

  Britaniją palaikė 16 ES valstybių, JAV, Kanada, Norvegija, Australija, Moldova, Albanija, Makedonija ir Ukraina. NATO trečdaliu sumažino Rusijos diplomatinių atstovybių darbuotojų skaičių.

  Rusija šioms šalims atsakė atitinkamomis priemonėmis ir išsiuntė ir savo teritorijos užsienio diplomatus.

  Vladimiras Putinas skelbia, kad Rusija neturi cheminio ginklo — jis buvo sunaikintas, prižiūrint tarptautiniams stebėtojams.

  Baisiausios nuodingosios medžiagos
  © Sputnik /
  Baisiausios nuodingosios medžiagos
  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)

  Dar šia tema

  Rusijos URM papasakojo, kurios šalys galėtų būti "Novičiok" tiekejais
  Britanijos policija pareiškė, kad Skripalius galėjo apnuodyti grikiais
  Rusijos ambasadorius papasakojo, kas slypi už "Skripalio bylos"
  Skotland Jardas įvardijo vietą, kur buvo nunuodyti Skripaliai
  Tegai:
  "Novičiok", cheminis ginklas, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos