04:08 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Pirmasis Amerikos SGD krovinys pasiekė Baltijos jūros krantus praėjusių metų rugpjūčio mėnesį

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Lietuvos bendradarbiavimas su Amerikos SGD tiekėju "Freeport LNG" yra dar vienas žingsnis atsikratyti ilgalaikio Rusijos dujų tiekimo monopolio, Vašingtone pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Augantį JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą, pasak valstybės vadovės, įrodo prieš verslo forumo pradžią Vašingtone "Klaipėdos naftos" ir JAV įmonės "Freeport LNG" pasirašytas memorandumas.

  "Šis tarpusavio bendradarbiavimo dokumentas ateityje atvers dar vieną dujų tiekimo galimybę į Lietuvą bei sukurs palankesnes sąlygas mažinant priklausomybę nuo Rusijos, didinti JAV dujų eksportą į Europą", — rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

  Pirmąjį dokumentą pasirašė akcinė bendrovė "Klaipėdos nafta" ir JAV įmonė "Freeport LNG", antrąjį — dujų importuotojas Lietuvoje "Lietuvos dujų tiekimai". 

  Šie memorandumai — tai kelerius metus trukusio politinio bendradarbiavimo rezultatas, kuris turėtų paskatinti prekybą JAV suskystintosiomis dujomis Europoje ir sudaryti sąlygas jas pigiau įsigyti Baltijos regiono vartotojams.

  Pasirašytuose memorandumuose numatyta galimybė keistis informacija apie SGD terminalų veikimą, komercinę aplinką Lietuvoje ir JAV bei verslo plėtros galimybes. 

  JAV valdoma bendrovė "Freeport LNG" šiuo metu pertvarko SGD importo terminalą į dujų skystinimo ir eksporto terminalą. Planuojama, kad dujų skystinimą kompanija pradės jau šių metų pabaigoje.

  Pernai "Lietuvos dujų tiekimai" importavo du JAV SGD krovinius, kurie tūrio rodikliais užėmė trečią vietą Europoje po Ispanijos ir Portugalijos.

  Lietuva viena pirmųjų Europoje pradėjo importuoti amerikietiškas suskystintas dujas per Klaipėdos terminalą. JAV SGD eksportas į Lietuvą ir kitas Europos šalis — svarbus veiksnys, "atsikratant "Gazpromo" monopolio" ir užsitikrinant skaidrų, diversifikuotą bei saugų dujų tiekimą.

  Pirmasis SGD dujovežis "Clean Ocean" atplaukė iš JAV į Klaipėdą pernai rugpjūčio pabaigoje. "Lietuvos dujų tiekimas" 2017 metų birželį su "Cheniere Marketing International", kuriai Luizianos valstijoje priklauso terminalas "Sabine Pass", pasirašė susitarimą dėl 140 tūkstančių SGD kubinių metrų tiekimo Lietuvai.

  Dar šia tema

  "Gazprom" pasidalino, kiek dujų perka iš Rusijos Baltijos šalys
  Pernai "Gazpromo" tiekimas sudarė 60% Lietuvos rinkos
  Gamtinių dujų tiekėjams supaprastinta leidimų išdavimo tvarka
  Tegai:
  dujų tiekimas, dujų pirkimas, suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD, Gazprom, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos