10:41 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)
  65

  Žiniasklaidoje pasklido naujienos, kad Sergejus Skripalis ir jo dukra gaus kvietimą iš JAV dėl kraustymosi į Ameriką, kur jiems bus suteikti nauji vardai

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Britanijos šnipui ir buvusiam GRU pulkininkui Sergejui Skripaliui bei jo dukrai Julijai bus pasiūlyta persikelti į JAV, kur jiems bus suteiktinauji vardai, praneša RIA Novosti su nuoroda į "The Sunday Times".

  Laikraščio duomenimis, tokia priemonė yra skirta "apsaugai nuo naujų pasikėsinimų".

  Taip pat pabrėžiama, kad Britanijos slaptosios tarnybos "Mi-6" darbuotojai kreipėsi į CŽV kolegas dėl šalies, į kurią bus perkelti Skripaliai "siekiant užtikrinti jų saugumą".

  "Jiems bus pasiūlyta gyventi su naujais vardais", — laikraštis cituoja Britanijos vyriausybės šaltinį.

  Pasak leidinio, tarp šalių, kurios buvo svarstytos dėl Skripalių persikraustymo, paminėtos Kanada, Australija ir Naujoji Zelandija.

  "Akivaizdu, kad jų persikėlimo vieta yra Amerika, nes ten yra mažiau galimybių, kad jie bus nužudyti, ir ten juos lengviau apsaugoti", — pareiškė žvalgybos pareigūnas.

  Be to, pašnekovai patvirtino, kad abu Skripaliai atgavo samonę, ir tikisi, kad buvęs GRU pareigūnas ir jo dukra netrukus galės padėti tyrimui.

  Šeštadienį Britanijos gydytojai paskelbė, kad Sergejus Skripalis atgavo samonę ir jau kalba.

  Didžiosios Britanijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алекс Макнотон

  Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas pareiškė, kad Rusija turi 29 teorijas apie britų šnipo ir buvusio GRU pareigūno Sergejaus Skripalio ir jo dukros apnuodijimą.

  "Rusijos vyriausybė ir valstybinė žiniasklaida sukūrė 29 atskiras teorijas apie apnuodijimą Solsberio mieste", — pareiškė Britanijos URM vadovas.

  Be to Džonsonas priminė, kad Cheminio ginklo draudimo organizacija greitai paviešins nuodų, kuriais buvo apnuodyti Skripaliai, ekspertizės rezultatus. Jungtinės Karalystės ministras palygino Rusijos prašymą prisijungti prie Solsberio incidento tyrimo su vairuotojo, apkaltinto neblaiviu vairavimu, bandymu panaudoti savo alkotesterį.

  Džonsono teigimu, Didižioji Britanija turi informaciją apie tai, kad pastaruosius dešimt metų Rusija organizavo nervus paralyžiuojančių nuodų tiekimą „tikėtinai, žmogžudystėms" ir tokiu būdu sukaupė didelius kiekius nuodingųjų medžiagų.

  Skripalio byla

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Britanijos valdžios nustatė, kad jie buvo apnuodyti medžiaga A234. Be to, Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija.

  Britanijos valdžia mano, kad Skripaliai galėjo buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga, sukurta Tarybų programos "Novičiok" ribose. Maskva pareiškė, kad nei Tarybų Sąjungoje, nei Rusijoje niekada nebuvo cheminio ginklo sukūrimo programos su pavadinimu "Novičiok".

  Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus savo adresu. Be to, Rusija ne kartą siūlė Britanijai suteikti paramą, tiriant šią bylą. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kaltinti Rusiją prisidėjimu prie "Skripalio bylos" be įrodymų yra nederama ir nepriimtina.

  Antradienį JK laboratorijos "Porton Down" specialistai patvirtino, kad nesugebėjo nustatyti nervus paralyžiuojančios medžiagos, kuria buvo apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, kilmės. Tą pačią dieną Britanijos URM pripažino, kad išvada apie Maskvos prisidėjimą buvo pagrįsta šališku informacijos įvertinimo pargrindu.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (112)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: britai sužinojo, kur buvo pagamintos Skripalius apnuodijusios dujos
  Puškovas žino, kas "užsakė" Skripalių apnuodijimą
  Rusijos URM paaiškino, kodėl NATO naudinga "Skripalio byla"
  Britanijos policija pareiškė, kad Skripalius galėjo apnuodyti grikiais
  Tegai:
  gyvenamojo vieta, Sergejus Skripalis, JAV

  Svarbiausios temos