22:38 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  86

  Vokietijos kanclerės teigimu, kalbėdama su Putinu, ji pabrėžė, kad Ukraina gali prarasti tranzitinės šalies statusą

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Projektas "Nord Stream-2" negali būti įgyvendintas, nenustačius būsimo Ukrainos tranzitinio vaidmens, pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

  "Tai tiesa, vakar sakiau tai pokalbyje su Rusijos prezidentu, neįmanoma, kad dėl "Nord Stream-2" Ukraina prarstų reikšmę kaip dujų tranzitas… Aš aiškiai nurodžiau, kad projektas "Nord Stream-2", nesukuriant aiškumo apie būsimą Ukrainos tranzito vaidmenį, mūsų nuomone, neįmanomas", — RIA Novosti cituoja Merkel.

  Anksčiau Aukščiausioji Rada ragino tarptautinę bendruomenę uždrausti "Nord Stream-2" statybas. Ukrainos parlamento pirmininkas Andrejus Parubijus pareiškė, kad dujotekis neva kelia energetinę ir karinę grėsmę iš Rusijos pusės.

  Jurijus Švytkinas, Rusijos Valstybinės Dūmos gynybos ir saugumo komiteto  vadovo pavaduotojas pavadino Parubijaus pareiškimą "dar vienu sapaliojimu" ir pabrėžė, kad Rusija niekada neturėjo jokių agresyvių planų nei Ukrainos, nei kitos valstybės atžvilgiu.

  Europos Komisijos Energetikos direktorato vadovas Dominikas Ristori sakė, kad ES ir EK nepalaiko "Nord Stream-2" projekto.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Kompanija "Nord Stream-2" šiuo metu jau yra gavusi Vokietijos ir Suomijos leidimus statyboms. Beliko gauti leidimus iš Rusijos, Danijos ir Švedijos.
  Kelios šalys kritikuoja projektą, ypač Ukraina ir JAV, kurios suinteresuotos užtikrinti, kad "Nord Stream-2" nebūtų įgyvendintas. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas tikisi eksportuoti SGD į Europą.

  Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

  Bendra projekto kaina yra 9,5 milijardai eurų. Vienintelis "Nord Stream 2 AG" akcininkas yra "Gazprom" ir finansuoja 50% projekto išlaidų.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Trampas nepažadėjo Baltijos šalims taikyti sankcijas projektui "Nord Stream-2"
  "Naftogaz" pavadino Vokietijos sprendimą dėl "Nord Stream-2" tikėtinu
  Toom: JAV naudoja bet kokį pretekstą, kad nutrauktų "Nord Stream-2" statybas
  Tegai:
  Nord Stream-2, politika, Nord Stream 2 AG, Vokietija, Ukraina

  Svarbiausios temos