11:02 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Ukrainos prezidentas paskelbė, kad pasaulis turėtų pasiūlyti jam receptą, kaip pasipriešinti Rusijos poveikiui bet kokiems rinkimams

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko baiminasi Rusijos įtakos šalies prezidento ir parlamento rinkimams, todėl prašo pasaulio apsaugos, rašo RIA Novosti.

  2019 metų pavasarį Ukrainoje vyks prezidento rinkimai, o rudenį — parlamento.

  "Pasaulis turėtų pasiūlyti receptą, kaip pasipriešinti Rusijos kišimusi į bet kokius rinkimus, įskaitant ir  Ukrainos rinkimus. Per ateinančius dvejus metus Vakarų šalyse vyks daugiau nei 20 rinkimų kampanijų. Pavyzdžiui, rinkimai į Europos Parlamentą, kurie turės neeilinį poveikį būsimai Europos Komisijos sudėčiai arba prezidento ir parlamento rinkimai Moldovoje, Lietuvoje, Ukrainoje", — ketvirtadienį saugumo forume teigė Porošenko.

  Jis pridūrė, kad šiandien pasaulis stovi ant globalių iššūkių slenksčio, o svarbiausi pasaulio veikėjai privalo imtis "atsakingų sprendimų", ypač Sirijos klausimais, nuo kurių priklausys pasaulio saugumas.

  Tuo pat metu Porošenko išreiškė viltį, kad vis tiek bus galima išvengti "blogiausio scenarijaus". Be to, anot Ukrainos prezidento, pasaulyje "jau seniai vyksta naujas Šaltasis karas".

  Lietuvos saugumo departamentas, pristatydamas kasmetinę Nacionalinio saugumo vertinimo ataskaitą, teigė, kad dabar pagrindinis Rusijos tikslas padaryti įtaką kitais metais Lietuvoje vyksiantiems rinkimams. Todėl 2017-aisiais metais Rusijos žvalgyba rinko ypač daug informacijos apie Lietuvos prezidento rinkimus. Autoriai mano, kad artėjant 2019 m. Lietuvos prezidento, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimams Rusija bandys daryti stipresnį poveikį politiniams ir visuomeniniams procesams Lietuvoje, sieks, kad jai palankios politinės jėgos keltų kandidatus rinkimuose ir turėtų savo atstovų valdžios institucijose.

  Rusija ne kartą neigė kaltinimus dėl bandymų paveikti rinkimus skirtingose šalyse, o Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas panašius kaltinimus vertina kaip "absoliučiai tuščiažodžius". Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos poveikį JAV, Prancūzijos ir Vokietijos rinkimams, pareiškė, kad nėra tai patvirtinančių faktų.

  Dar šia tema

  Specialusis prokuroras tiria Rusijos "kišimasį" į JAV rinkimus
  JAV kaltina Rusijos strateginių tyrimų institutą kišimusi į rinkimus
  JAV žvalgyba: Rusijos kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę"
  Rusija kaltinama kišimusi į JAV reikalus per "Pokemon Go"
  Tegai:
  Rusijos kišimasis, rinkimai, Petro Porošenka, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos