15:38 2018 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
  Solsberis, archyvinė nuotrauka

  Nustatyta medžiaga, kuria buvo apnuodyti Skripaliai

  © AP Photo / Andrew Matthews
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (98)
  6411

  OPCW ataskaitoje medžiagos pavadinimas neminimas, tačiau sakoma, kad išsamus panaudotos medžiagos aprašas yra įslaptintoje ataskaitoje

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) paviešino ataskaitą, iš kurios galima padaryti išvadą, kad buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti "itin gryna" chemine medžiaga, praneša "RIA Novosti".

  Šias išvadas ekspertai padarė, išanalizavę duomenis apie apnuodytų asmenų būklę, kraujo mėginius ir iš įvykio vietos gautus mėginius. Tyrimo rezultatuose pabrėžiama, kad nuodinga medžiaga buvo praktiškai be priemaišų.

  Julija Skripal, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Yulia Skripal / Facebook

  Be to, OPCW ataskaitoje pabrėžiama, kad gauti duomenys "patvirtina Jungtinės Karalystės išvadas dėl toksiškos cheminės medžiagos rūšies".

  Visuomenei pristatytoje ataskaitos versijoje medžiagos pavadinimas įslapintas, o išsamus panaudotos medžiagos aprašas yra tik OPCW šalių narių ataskaitoje.

  Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, komentuodamas OPCW ataskaitą, pareiškė, kad tik rusai turėjo "priemonių, motyvą ir (atitinkamą) reputaciją" surengti ataką prieš buvusį šnipą Sergejų Skripalį ir jo dukterį, panaudojant nervus paralyžiuojančią medžiagą.

  Jungtinė Karalystė pareiškė, kad OPCW ataskaitas rengia JT Saugumo Taryba, kurios posėdis vyks kitą savaitę.

  Kovo pradžioje Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga Solsberyje. Britanijos valdžia nustatė, kad jie buvo apnuodyti medžiaga A234. Be to, Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija. Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus savo adresu.

  Britanijos ekspertai iš laboratorijos "Porton Down" negalėjo nustatyti medžiagos, kuria buvo apnuodyti Skripaliai, kilmės šaltinio. Be to, Rusija ne kartą siūlė suteikti paramą, tiriant šią bylą, tačiau Jungtinės Karalystės valdžios institucijos atsisakė.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (98)
  Tegai:
  Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW), Sergejus Skripalis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos