07:32 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Tyrimas Solsberio mieste, archyvinė nuotrauka

  "Novičiok" "kūrėjas": Skripalius apnuodyti šia medžiaga galėjo tik idiotas

  © AFP 2019 / Adrian DENNIS
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  88

  Garsaus tarybinių laikų chemiko Vilo Mirzajanovo teigimu, "Novičiok" turi didelį atsparumą vandeniui ir stabili ši medžiaga gali būti tik visiškai sausomis sąlygomis

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Chemikas Vilas Mirzajanovas, kuris teigia esantis vienas iš "Novičiok" kūrėjų, pakomentavo Cheminio ginklo draudimo organizacijos ataskaitą apie Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimą, rašo RIA Novosti su nuoroda į "KommersantFM".

  Interviu chemikas papasakojo, kad didelis "Novičiok" trūkumas yra tas, kad tai labai nestabilus cheminis junginys, kuris turi didelį atsparumą vandeniui. Anot Mirzajanovo, norint pasinaudoti šia medžiaga, reikia sudaryti visiškos sausumos sąlygas. O kovo 4 dieną, kai buvo apnuodyti Skripaliai, primena chemikas, Londone buvo rūkas.

  "Drėgmės sąlygomis šią medžiagą galėjo naudoti tik idiotas", — pareiškė chemikas.

  Ketvirtadienį Cheminio ginklo draudimo organizacija išplatino ataskaitą, kurioje teigiama, kad Skripaliai buvo apnuodyti toksine medžiaga. Ataskaitos autoriai teigia, kad medžiaga buvo labai švari, be jokių priemaišų.

  Be to, ataskaitoje teigiama, kad nuodingosios medžiagos pavadinimas yra griežtai įslaptintas ir yra žinomas tik Cheminio ginklo draudimo organizacijos nariams.

  Skripalio byla

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Britanijos valdžia nustatė, kad jie buvo apnuodyti medžiaga A234. Be to, Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija.

  Britanijos valdžia mano, kad Skripaliai galėjo buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga, sukurta Tarybų programos "Novičiok" ribose. Maskva pareiškė, kad nei Tarybų Sąjungoje, nei Rusijoje niekada nebuvo cheminio ginklo sukūrimo programos su pavadinimu "Novičiok".

  Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus savo adresu. Be to, Rusija ne kartą siūlė Britanijai suteikti paramą, tiriant šią bylą. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kaltinti Rusiją prisidėjimu prie "Skripalio bylos" be įrodymų yra nederama ir nepriimtina.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)

  Dar šia tema

  Rusijos URM papasakojo, kurios šalys galėtų būti "Novičiok" tiekejais
  Tegai:
  "Novičiok", Julija Skripal, Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija

  Svarbiausios temos