01:27 2018 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
  NATO ir Ukrainos vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Karoblis: Lietuva pasieks, jog Ukraina dalyvautų NATO viršūnių susitikime

  © Sputnik / Михаил Маркив
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (178)
  1701

  Lankydamasis Ukrainoje, krašto apsaugos ministras pareiškė, kad Lietuva padarys viską, kas įmanoma, kad vasarą Briuselyje būtų surengtas komisijos "Ukraina-NATO" posėdis

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuva sieks surengti Ukrainos ir NATO Komisijos posėdį Aljanso viršūnių susitikime Briuselyje šią vasarą, sakė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos vadovas Raimundas Karoblis.

  Anksčiau Vengrijos URM teigė, kad Budapeštas ketina užblokuoti Ukrainos dalyvavimą ES gynybos ministrų susitikime šių metų balandį bei komisijos "Ukraina-NATO" posėdį liepos mėnesį. Vengrijos ministerija pabrėžė, kad neleis šių renginių, kol Ukraina nestabdys įstatymo "Dėl švietimo", kuris gerokai sumažina mokymosi galimybes tautinių mažumų kalbomis.

  "Šių metų liepos mėnesį NATO valstybių vadovai susitiks į aukščiausiojo lygio susitikimą Briuselyje. Lietuva stengsis, kad aukščiausiojo lygio susitikime vyktų Ukrainos ir NATO komisija, kurioje NATO parodys savo požiūrį į Ukrainos siekį tapti Aljanso nare ir pateiks politines rekomendacijas dėl Ukrainos ir NATO santykių raidos", — Karoblį cituoja RIA Novosti.

  Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodį iš dalies pakeitė du įstatymus, kurie trukdė valstybės NATO narystei. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimti papildomi pakeitimai, kuriais nustatomas valstybės užsienio politikos tikslas įstoti į NATO.

  Skvernelis pažadėjo Ukrainai dar daugiau karinės įrangos >>

  Tuo pat metu buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Rasmussenas pareiškė, kad, norint įstoti į Aljansą, Ukrainai teks pasiekti kelis kriterijus, kuriems įgyvendinti prireiks daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas negalės pretenduoti į NATO narystę artimiausius 20 metų.

  Lietuva palaiko Ukrainos valdžią, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Pernai, rugpjūčio pabaigoje, Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (178)

  Dar šia tema

  Kodėl Nadežda Savčenko daugiau nebe Lietuvos ir Ukrainos meilės santykių herojė?
  Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Ukrainai
  Ukraina laiko Lietuvą pagrindine sąjungininke kovoje prieš "Rusijos agresiją"
  Kubilius Briuselyje pristatys Lietuvos planą Ukrainai
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, NATO, Raimundas Karoblis, Ukraina, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos