12:03 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Nord Stream - 2, archyvinė nuotrauka

  Danija pripažįsta, kad negali užkirsti kelio "Nord Stream-2"

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (113)
  5340

  Danijos premjeras pareiškė, kad jie dar nepriėmė sprendimo išduoti leidimą dujotiekio statybai Danijos teritorijje

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Danijos vyriausybė negali blokuoti projekto "Nord Stream-2" įgyvendinimo, sakė premjeras Larsas Lokke Rasmussenas po derybų su Angela Merkel, praneša RIA Novosti su nuoroda į TV2 kanalą.

  Premjeras pareiškė, kad Danija neturi teisinių galimybių sustabdyti dujotiekio statybą, tačiau turi galimybių sulėtinti projekto realizavimą.

  Pasak Rasmusseno, Danija dar nepriėmė galutinio sprendimo dėl "Nord Stream-2" statybos Danijos jūrų zonoje Baltijos jūroje leidimo išdavimo, praneša RT.

  Išvakarėse "Nord Stream-2" AG gavo iš Suomijos visus reikalingus leidimus dujotiekio Suomijos išskirtinėje ekonominėje zonoje statybai. Kovo pabaigoje tuos pačius leidimus "Nord Stream-2" įgyvendinti davė Vokietija.

  Anksčiau, po susitikimo su Danijos ministru, Angela Merkel sakė, kad Ukraina turėtų išlaikyti tranzitinės šalies vaidmenį, nepaisant "Nord Stream-2".

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Per ateinančius mėnesius "Nord Stream-2" AG tikisi gauti reikiamus leidimus iš Rusijos, Danijos ir Švedijos.

  Kelios šalys kritikuoja projektą, ypač Ukraina ir JAV, kurios suinteresuotos užtikrinti, kad "Nord Stream-2" nebūtų įgyvendintas. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas tikisi eksportuoti SGD į Europą.

  Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (113)

  Dar šia tema

  Lietuva ir Kijevas susitarė kartu "kovoti" su "Nord Stream-2"
  Merkel ragina išaiškinti Ukrainos vaidmenį "Nord Stream-2" įgyvendinime
  Ukraina "Nord Stream-2" projekte įžiūrėjo Rusijos karinę grėsmę
  Tegai:
  Nord Stream-2, Danija

  Svarbiausios temos