18:57 2018 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1505
 • RUB75.5050
  Londonas, archyvinė nuotrauka

  Rusijos ambasada Londone pateikė "Skripalio bylos" ataskaitą

  © Sputnik / Александр Вильф
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (98)
  6830

  Rusijos ambasada Londone pateikė ataskaitą pavadinimu "Solsberis: užslaptinta byla", susijusią su incidentu Didžiojoje Britanijoje

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Rusijos ambasada Londone pateikė ataskaitą dėl Skripalio bylos, praneša RIA Novosti.

  Ataskaitoje pateikti pagrindiniai Britanijos ir Rusijos argumentai Sergejaus ir Julijos Skripalių byloje, pateiktų notų sąrašas, smulkiai išdėstyti Rusijos atsakymai į britų pareiškimus. Ataskaitoje pateikiamos ir aukų bei jų artimiausių giminaičių biografijos.

  Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai labai pablogėjo  po incidento Solsberyje, kur buvo apnuodyti britų šnipas, buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Britai tvirtina, kad Rusija yra prisidėjusi prie Skripalių  apnuodijimo nervus paralyžuojančia medžiaga A234. Rusija kategoriškai neigia šiuos kaltinimus.

  Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos ataskaitoje patvirtinta tik nuodingosios medžiagos cheminė sudėtis, kuri neįeina į Cheminio ginklo konvencijos sąrašą, teigia Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  ''Ten sakoma, kad Cheminio ginklo uždraudimo organizacija patvirtina Londono teikiamas išvadas apie medžiagos cheminę sudėtį. Tokie politikai kaip Borisas Džonsonas (Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras) eilinį kartą bandė iškreipti tiesą ir teigti, kad Cheminio ginklo uždraudimo organizacija palaiko visas be išimties Didžiosios Britanijos išvadas, tame tarpe ir ''highly likely'' (labai tikėtina – Sputnik), tai eilinis šio politiko išsišokimas. Prie to jau visi pripratę'', — pareiškė Lavrovas spaudos konferencijos metu, po pokalbio su kolega iš Olandijos Stefu Bloku.

  Rusijos URM paaiškino, kodėl NATO naudinga "Skripalio byla" >>

  Kovo 4-ąją buvusį Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūną pulkininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Rusija atmeta visus katinimus ir pabrėžia, kad Didižioji Britanija nepateikė nė vieno įrodymo ir atsisako atlikti bendrą tyrimą.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (98)

  Dar šia tema

  Vokietija nesusieja savo dalyvavimo "Nord Stream-2" su "Skripalio byla"
  Zaсharova pavadino Londono veiksmus dėl "Skripalio bylos" juodąja savireklama
  Gydytojai pranešė, kad Sergejaus Skripalio sveikatos būklė gerėja
  Tegai:
  "Skripalių byla", cheminės medžiagos, nuodingosios medžiagos, Sergejus Lavrovas, Didžioji Britanija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos